Webnoviny - Svet

Hamšíka šokoval pod stromčekom traktor

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 21. decembra (WEBNOVINY) – V rodine slovenského futbalového reprezentanta a hráča talianskeho klubu SSC Neapol Mareka Hamšíka už roky s úsmevom spomínajú na jeho prvý šok, ktorý je spojený s Vianocami. „Už neviem presne, koľko mal vtedy Marek rokov, možno tri alebo štyri, keď dostal na Vianoce obrovský traktor z umelej hmoty, ktorý mu bol možno po prsia,“ zaspomínal si otec Mareka Hamšíka Richard na okamih, ktorý budúcemu úspešnému futbalistovi doslova vyrazil dych: „V prvej chvíli sa k nemu ani nehlásil. Nechcel veriť, že ten traktor je naozaj jeho. Museli sme ho presviedčať, že to je jeho darček. Ale potom tá radosť… Vždy, keď príde reč na spomenutú situáciu, veľmi dobre sa na tom doma zabávame.“

Otec kapitána reprezentácie SR priznal, že štedré a predčasné Vianoce zažil už 14. októbra v nefalšovanej snehovej fujavici na štadióne poľského Ruchu Chorzów, na ktorom si slovenský národný tím vybojoval historický postup na budúcoročný svetový šampionát v Juhoafrickej republike. Hamšík st. oslávil postup odvážnym a riskantným skokom z približne trojmetrovej výšky na hraciu plochu, jeho syn zasa uviaznutím v klbku rozjasaných a šantiacich slovenských hráčov a fanúšikov.

„Všetci v rodine sme sa zhodli na tom, že chvíľa, keď Marek prvýkrát uvidel obrovský traktor pod vianočným stromčekom, bola pre neho asi najkrajšia. Z tohto darčeka bol úplne hotový. Ak by som to zveličil, tešil sa vtedy ako teraz, keď s reprezentačným mužstvom postúpil na majstrovstvá sveta. Bol vtedy neskutočne šťastný,“ tvrdil Richard Hamšík aj s odstupom bezmála dvoch desaťročí od pamätnej vianočnej chvíle, ktoré rozžiarili radosťou očká jeho 22-ročného syna Mareka, v súčasnosti už hviezdy talianskeho futbalového klubu SSC Neapol.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM