Futbal

Hapal pozval fanúšikov do Trnavy: Pri zaplnených tribúnach urobia hráči maximum

Tréner reprezentácie SR pozýva futbalových fanúšikov na zápas proti Ukrajine. Ten sa odohrá na štadióne Antona Malatinského. Pozrite sa, čo všetko prezradil Hapal pred zápasom, VIDEO.

Ilustračný obrázok k článku Hapal pozval fanúšikov do Trnavy: Pri zaplnených tribúnach urobia hráči maximum
Zdroj: TA3

Slovenskí futbaloví reprezentanti sa na pondelňajšom zraze pred zápasmi 1. skupiny B-divízie Ligy národov proti Ukrajine (16. novembra o 20.45 h v Trnave) a v Česku (19. novembra o 20.45 v Prahe) zišli v plnom počte. Nový tréner Pavel Hapal privítal aj Stanislava Lobotku, ktorý mal zdravotné problémy a najprv bude trénovať individuálne.

Okrem Lobotku nik nenahlásil problémy

Stredopoliar Celty Vigo sa zranil začiatkom novembra v stretnutí Španielskeho pohára a odvtedy vynechal dva ligové súboje vrátane víkendového s Realom Madrid (2:4). „Rozhodnutie urobia lekári, uvidíme, ako na tom bude. Verím, že na zápasy bude pripravený. Má trocha bolesti v členku, ale dúfam, že máme dostatok času, aby sme ho nachystali. Na pondelňajší tréning pôjdeme všetci, Stano bude mať individuálny program,“povedal Hapal na svojom prvom zraze vo funkcii: „Bol som veľmi rád, že dorazili všetci, v minulosti zvykli prichádzať postupne. Boli sme úplne všetci, takže pocity sú príjemné. Táto partia hráčov spĺňa kvalitatívne kritériá a nemám ani pocit, že by to nemalo fungovať zo vzťahovej stránky.“ Okrem Lobotku nikto nehlásil vážnejšie zdravotné problémy.

V Hapalovej úvodnej nominácii figuruje aj Miroslav Stoch zo Slavie Praha, ktorý sa vrátil do národného mužstva prvýkrát od majstrovstiev Európy 2016: „Už po rozhovore s ním som mal dobrý pocit, nič ma neprekvapilo. Dlho sa nevidel s chalanmi, ale podľa mňa komunikujú aj vo voľnom čase. Privítali sa, verím, že znova zapadne do národného mužstva. Jeho výkony v klube sú také, že sa asi všetci zhodnú, že tam patrí.“

Dôležité sú oba zápasy

Slováci sú v 1. skupine B-divízie Ligy národov po dvoch prehrách na poslednej tretej priečke bez bodového zisku. Pokiaľ sa chcú vyhnúť zostupu do „céčka“, musia odplatiť Česku prehru 1:2 z domáceho merania síl. Česko má na konte tri body, Ukrajina s deviatimi už istotne postúpi do najvyššej divízie: „Pre nás sú dôležité oba zápasy. Urobíme v nich maximum pre úspech, ktorým je pre nás víťazstvo. V Česku musíme zvíťaziť, každopádne chceme nazbierať čo najviac bodov, aby sme pri žrebovaní kvalifikácie ME boli v čo najlepšej situácii.“ Prvý tréning bude ľahší pre hráčov vyťažených z víkendu, na ostatných čaká väčšia záťaž.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

"Určite popracujeme na štýle hry, akým by sme sa chceli prezentovať. Máme predstavu, ktorej sa chceme držať. Samozrejme, na každý duel sa pripravíme zvlášť. Teraz budeme dávať hráčom informácie o Ukrajine. Ak chceme zostať v skupine, musíme vyhrať v Česku. Bude však podstatné, či nám bude stačiť vyhrať o gól, alebo budeme potrebovať zvíťaziť väčším rozdielom, zdôraznil Hapal.

„Chcem pozvať aj divákov, aby nás prišli povzbudiť. Trnavský štadión je krásny a pri zaplnených tribúnach aj hráči urobia maximum, aby potešili fanúšikov. Teraz je najdôležitejší prvý zápas, potom sa sústredíme na Česko,“ povedal Hapal.

Predchádzajúci reprezentačný zraz poznačil nočný výlet siedmich futbalistov, po ktorom rezignoval tréner Ján Kozák. Národný tím sa presunul zo Senca do Šamorína: "Viac o organizácii a nastavení pravidiel si povieme večer, o deviatej máme stretnutie. Teraz zistíme kompletný zdravotný stav, absolvujeme prvotný tréning a o týchto témach sa budeme baviť večer.

Zdroj: Dnes24.sk

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie