Webnoviny - Svet

HC Lev loví v chomutovských vodách

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto Foto: SITA CHOMUTOV 23. júla (WEBNOVINY) – Nový klub Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) hradecký HC Lev, ktorý by mal v nastávajúcej sezóne pôsobiť v Poprade, prežíva hektické dni, keď sa rozhoduje nielen o jeho budúcnosti na Slovensku, ale aj o jeho kádri pre nastávajúcu sezónu. Podľa českého denníka Sport by mal Lev výrazne zaloviť vo vodách českého prvoligového tímu KLH Chomutov, odkiaľ by rád videl na svojej lavičke jeho hlavného trénera Radima Rulíka a vo svojich dresoch útočníkov Davida Hrušku, Radka Dudu, Milana Krafta a obrancu Davida Havířa. „Vo štvrtok som rokoval so zástupcami HC Lev a prišli sme k záveru, že za určitých podmienok sme ochotní Radima Rulíka uvoľniť z pozície nášho hlavného trénera. V tejto chvíli to vidím tak, že by sme sa mohli dohodnúť,“ skonštatoval pre oficiálnu stránku klubu predseda predstavenstva KLH Chomutov Jaroslav Veverka, podľa ktorého by sa mohol po posúdení právnikmi celý transfer zrealizovať do konca týždňa.

Chomutovský klub je veľkým favoritom druhej českej najvyššej súťaže a pomýšľa na postup medzi elitu. Preto sa sústreďuje najmä na play-off. Z tohto dôvodu hodlalo vedenie klubu poslať svoje najväčšie hviezdy počas základnej časti hosťovať buď do extraligových klubov, alebo do zahraničia, odkiaľ sa mali na konci januára 2011 vrátiť späť do Chomutova. Hruška a Havíř mali hosťovať v Karlových Varoch, Duda hľadal angažmán vo Švajčiarsku. Teraz má Chomutov šancu poslať svojich hráčov na čas do druhej najkvalitnejšej ligy na svete.

„Hráč, ktorý je polovicu sezóny konfrontovaný s najlepšími svetovými hokejistami, je v závere sezóny samozrejme pripravený na úplne inej úrovni, ako keby pol roka obchádzal prvoligové štadióny. A my potrebujeme mať našich hráčov v tej najlepšej forme práve na konci sezóny, keď sa hrá play-off a baráž o extraligu,“ poznamenal J. Veverka. Črtá sa tak možnosť hosťovania jednej kompletnej pätorky v KHL s tým, že by sa na konci januára 2011 vrátila späť na sever Čiech. Spoločne s nimi by mohli do Chomutova zavítať ako bonus z HC Lev aj ďalší hráči.

V súvislosti s pôsobením v klube HC Lev padajú aj mená slovenských hokejových hviezd – útočníkov Žigmunda Pálffyho a Ľuboša Bartečka, obrancov Richarda Lintnera a Radoslava Suchého, či gólmana Karola Križana. Vedenie klubu však o konkrétnych menách mlčí a káder by malo predstaviť až na budúci týždeň v pondelok.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM