Webnoviny - Svet

Heninová pripravená na výzvu menom Dementievová

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

MELBOURNE 19. januára (WEBNOVINY) – Belgičanka Kirsten Flipkensová a Ruska Vera Duševinová nezabránili tomu, že sa už v 2. kole melbournských Australian Open uskutoční atraktívny duel medzi niekdajšou líderkou svetového rebríčka WTA Tour tenistiek Justine Heninovou z Belgicka a úradujúcou olympijskou víťazkou, Ruskou Jelenou Dementievovou.

Sedemnásobná hrdinka zo súčastí „veľkej štvorky“ Heninová ako držiteľka voľnej karty štartujúca na grandslamovej úrovni po dvojročnej odmlke bola najobávanejšou „mínou“ pri žrebe. Napokon ju v takto skorej fáze turnaja „schytala“ o rok staršia víťazka minulotýždňového kvalitne obsadeného prípravného podujatia v Sydney. Dementievová má proti miestnej šampiónke zo sezóny 2004 výrazne nepriaznivú bilanciu 2:9. V prvom vzájomnom súboji v melbournskom osemfinále 2002 získala len tri gemy, naposledy v roku 2007 na „harde“ v Stuttgarte prehrala 4:6, 4:6.

„Je to päťka renkingu. Niet teda pochýb, že ide pre mňa o veľkú výzvu: takýto zápas, hoci sa turnaj vlastne ešte ani riadne nerozbehol…“ skonštatovala Heninová a dodala: „Snažím sa o pozitívny prístup. Verím, že mi to pomôže byť v stredu lepšou hráčkou.“ Šťúpla Belgičanka by sa v prípade úspechu dostala na posledný krôčik od jubilejného 500. jednotlivého triumfu. Pred 3. kolom sa na takejto úrovni naposledy lúčila vo Wimbledone 2005. Práve túžba doplniť si na londýnskej tráve tzv. kariérny Grand Slam bola jedným z hlavných dôvodov návratu rodáčky z Liége na dvorce po tom, ako v máji 2008 – napokon len dočasne – uzavrela svoju aktívnu činnosť pre stratu motivácie.

Dvadsaťosemročná Moskovčanka Dementievová vyhlásila: „Justine hrala dobre nedávno v Brisbane a som si istá, že rovnaké to bolo z jej strany v melbournskom 1. kole. Očakávam veľmi náročný zápas, pretože súperka má dostatok skúseností na to, aby bol ten jej comeback plnohodnotný. Nehrali sme proti sebe už veľmi dlho a som si istá, že jej schopnosti medzičasom ešte narástli. Bude to teda úplne iný súboj ako kedysi.“ Osobným maximom Rusky pri rieke Yarra je vlaňajšie semifinále.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM