Webnoviny - Svet

Herca zo Škaredej Betty obžalovali z vraždy druhého stupňa

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY/AP) – Herca Michael Brea, ktorý stvárnil menšiu postavu v televíznom seriáli Škaredá Betty (2006 – 2010), v piatok obžalovali z vraždy druhého stupňa. Metrovým samurajským mečom údajne 23. novembra dobodal po hádke svoju matku. Taktiež ho obvinili za nezákonne držanie zbrane. Jeho právny zástupca zatiaľ neposkytol oficiálne stanovisko. Pojednávanie súd stanovil na 18. decembra.

Newyorská polícia, ktorá reagovala na volanie oznamujúce rodinnú hádku, našla o 2:20 ráno 55-ročnú Yannick Brea kľačiacu v kúpeľni. Žena mala sečné rany na hlave a bola na mŕtva, uviedol policajný komisár Raymond Kelly. „V spálni bol jej syn s metrovým mečom,“ dodal Kelly. Polícia zatiaľ nepozná motív konania ani čo hádku medzi Michaelom a matkou vyprovokovalo. Susedia reportérom povedali, že bolo počuť hlasný krik. „Počul som to zúrivé kričanie,“ uviedol Gregory Clare, ktorý žil v rovnakej budove ako zavraždená. Údajne bolo stále dookola počuť: „Kajaj sa, kajaj sa, hriešnik, hriešnik!“ a tiež „nikdy si neprijal Ježiša!“. Podľa tvrdení polície sa v byte našla aj Biblia, no policajný komisár nevedel s určitosťou povedať kde.

„Jeho rodina a priatelia vedia, že nebol pred útokom v poriadku,“ uviedol člen zdrvenej rodiny. Rodinní príslušní Michaela podporujú, označili ho za „súcitného, láskavého, inteligentného, duchovne založeného a milujúceho muža, ktorý potrebuje pomoc“. Samotný herec po útoku uviedol, že v osudný deň k nemu pristúpil neznámy muž a snažil sa ho prekliať, následne sa s ním začal rozprávať o jeho matke a o tom, ako on nastupuje na metro a vezie sa do ich spoločného bytu. „Cítil som sa ako Neo z Matrixu, počul som hlasy a cítil som sa silný. Bolo to znamenie,“ uviedol obžalovaný.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM