Webnoviny - Svet

Herečka Swanková vyhodila svojho manažéra kvôli Čečensku

WEBNOVINY.SK

WASHINGTON 1. novembra (WEBNOVINY) – Americká herečka Hilary Swanková sa rozhodla vyhodiť svojho manažéra v reakcii na vlnu kritiky pre jej októbrovú účasť na oslave narodenín čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova obvineného z porušovania ľudských práv.

Podľa portálu britskej spravodajskej stanice BBC bol Jason Weinberg jej manažérom osem rokov a Swanková ho prepustila aj s celým tímom.

Dôvodom je vybavenie účasti na podujatí v čečenskej metropole Groznyj. Swanková sa za svoj čin ospravedlnila a uviedla, že o Kadyrovových zločinoch nevedela, pričom svoj honorár plánuje darovať charite.

Na koncerte konajúcom sa pri príležitosti 35. narodenín kontroverzného čečenského prezidenta sa zúčastnil aj belgický herec Jean Claude Van Damme, britská huslistka Vanessa Mae či britský spevák Seal.

Organizácia Human Rights Watch vyzvala umelcov, aby sa vyhli „legitimizácii ľudí“ ako Kadyrov, ktorého ľudskoprávne organizácie obviňujú z organizovania únosov, zabíjania a zavádzania práva šaría v Čečensku. Zároveň vyzvala na venovanie honorárov a darov od Kadyrova na charitu, Seal to však odmietol so žiadosťou, aby ho „vynechali z vašej politiky“.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM