Webnoviny - Svet

Hippa pred duelom s Trnavou mrzí absencia štyroch stopérov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 22. októbra (WEBNOVINY) – Ešte pred nedávnou reprezentačnou prestávkou (od 4. do 17. októbra) sa hlavný tréner úradujúceho slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava Michal Hipp tešil z prijemných starostí. Štyridsaťšesťročný kormidelník belasých si pochvaľoval, že do stredu obrany má štyroch spoľahlivých stopérov. Mohol si z nich ľubovoľne vyberať aj podľa toho, proti akému zdatnému súperovi v Corgoň lige hral.

Pred nedeľňajším najpopulárnejším slovenským súbojom ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava (výkop o 17.30 h) je však situácia totálne iná. Jozef Valachovič je dlhodobo zranený, Radek Dosoudil je tiež mimo hry a dvojica mladých stredných obrancov Martin Dobrotka a Kornel Saláta v predchádzajúcich dvoch dueloch (v nedeľu 18. 10., resp. v stredu 21. 10.) videla červené karty. Martin Dobrotka nedohral duel 13. kola Corgoň ligy v Žiline (0:2) a Kornel Saláta musel odísť predčasne pod sprchy v stretnutí 3. kola Slovenského pohára s Rimavskou Sobotou (2:1).

„Samozrejme, že zbytočným vylúčením Kornela Salátu, ktorý situáciu v 13. minúte pohárového zápasu s Rimavskou Sobotou riešil najhoršie ako mohol, sme sa dostali do zložitej situácie. Najmä, keď v nedeľu nás na Tehelnom poli čaká najtradičnejší rival Slovana – trnavský Spartak,“ povedal pre agentúru SITA Michal Hipp, ktorý verí, že do nedele tento aktuálny stopérsky rébus spolu so spolupracovníkmi z realizačného tímu vyrieši k spokojnosti všetkých.

„Bude to síce veľmi zložité, ale šancu budem musieť dať hráčom, ktorí doteraz hrávali menej. Nech ma priamo na ihrisku v ťažkom ligovom zápase presvedčia o futbalových kvalitách. V súčasnom Slovane by predsa nemali byť hráči, ktorým by k šťastiu stačila iba pozícia náhradníka. V Slovane sa nikto nemôže iba pohodlne viezť a profitovať z práce iných,“ skonštatoval kormidelník tímu z Tehelného poľa.

„Na druhej strane som rád, že aj v tejto biede, ktorú teraz so stopérmi máme, sa práve s Rimavskou Sobotou našiel hráč, ktorý mi po vylúčení Salátu svojim spoľahlivým výkonom v strede obrany doslova hodil rukavicu. Mám na mysli mladého Kristiána Kolčáka. Jeho obetavý výkon ma potešil. Určite budem nad ním uvažovať. Len ešte musím nájsť k nemu typovo vhodného partnera. Káder Slovana je však dostatočne široký. Preto verím, že s mojimi asistentmi postavíme pre súboj s Trnavou naozaj optimálnu zostavu. Dúfam tiež, že pri jej tvorbe budeme mať šťastnú ruku,“ vyslovil želanie Michal Hipp a dodal: „Na zranenia a karty hráčov som sa doteraz nikdy nevyhováral a nebudem to robiť ani teraz – pred nedeľňajším ligovým derby so Spartakom Trnava.“

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM