Hokej

HKM Zvolen posilnil obranca s vyše 220 odohratými zápasmi v NHL. Lušňák skončil

Novou tvárou v tíme je 32-ročný kanadský obranca Mark Fraser. Klub informoval o zmenách na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Ilustračný obrázok k článku HKM Zvolen posilnil obranca s vyše 220 odohratými zápasmi v NHL. Lušňák skončil
Zdroj: TASR

Slovenský hokejový útočník Patrik Lušňák na vlastnú žiadosť ukončil pôsobenie v HKM Zvolen. Novou tvárou v tíme je však 32-ročný kanadský obranca Mark Fraser. Klub informoval o zmenách na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Lušňák sa po úplnom vynechaní sezóny 2017/2018 pokúsil reštartovať kariéru vo Zvolene. Za HKM odohral v aktuálnej sezóne 29 zápasov, v ktorých dosiahol 5 gólov a 8 asistencií. Podľa klubovej webstránky necítil potrebnú hernú pohodu a tak požiadal vedenie o ukončenie zmluvy.

Fraser je už piaty Kanaďan vo zvolenskom mužstve. Do defenzívy tímu trénera Andreja Podkonického by mal priniesť dôraz a agresivitu. V roku 2005 ho draftoval klub New Jersey Devils z 84. miesta. V NHL odohral odohral 223 zápasov so ziskom 23 bodov (4+19) a 309 trestných minút. Takmer celú kariéry strávil v zámorí, iba v ročníku 2017/2018 pôsobil vo fínskom TPS Turku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie