Hladké víťazstvo Kanady nad Nórskom

Kanaďania si bez problémov poradili s Nórskom Foto: VANCOUVER 17. februára (WEBNOVINY) – Kanadská hokejová reprezentácia vstúpila do olympijského turnaja mužov vo Vancouveri hladkým víťazstvom 8:0 nad Nórskom. Javorové listy nevstúpili do stretnutia A-skupiny práve najideálnejšie, v prvej tretine sa skôr hľadali. Nóri s domácimi dokázali korčuľovať a pokrývali ofenzívne hviezdy. Kanaďania sa prebrali až od druhej tretiny, keď streleckú smolu po prihrávke od Crosbyho prelomil nikým nepokrytý Crosby. Nóri postupne prestali vládať a javorové listy napokon dosiahli hladké víťazstvo.

A-skupina:
Kanada – Nórsko 8:0 (0:0, 3:0, 5:0)
Góly: 23. Iginla (Crosby, Doughty), 25. Heatley (Pronger, J. Thornton), 32. Richards (P. Bergeron, S. Weber), 45. Getzlaf (S. Niedermayer, Toews), 47. Heatley (Marleau, Boyle), 48. Iginla (R. Nash, Crosby), 52. Perry (E. Staal, Boyle), 59. R. Nash (Crosby)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ronn (Fín.), Rooney (USA) – Fonselius (Fín.), Nowak (USA),
Zostavy:
Kanada: Luongo – S. Weber, S. Niedermayer, Pronger, Boyle, Keith, Seabrook, Doughty – Heatley, J. Thornton, Marleau – R. Nash, Crosby, P. Bergeron – Perry, Getzlaf, E. Staal – Iginla, Toews, Morrow – Richards,
Nórsko: Grotnes (45. Lysenstön) – T. Jakobsen, Trygg, Holos, Bonsaksen, Lund, Kaunismaki – Vikingstad, Thoresen, Roymark – Skroder, Zuccarello Aasen, Hansen – Bastiansen, Olimb, Holtet – K. Forsberg, Laumann Ylven, Andersen – Spets