Prokop Slováček Správy Zo Slovenska

HLASUJTE: Komu by ste udelili Nobelovu cenu za literatúru vy?

Je veľa autorov, ktorý by si to zaslúžili. Ale Nobelovu cenu za literatúru vyhral Bob Dylan. Legenda, ale hudobník. Komu by ste cenu udelili vy?

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Komu by ste udelili Nobelovu cenu za literatúru vy?
Zdroj: internet

Švédska kráľovská akadémia včera šokovala celý svet. Nobelovu cenu za literatúru sa rozhodla udeliť hudobníkovi. Americkému pesničkárovi Bobovi Dylanovi, ktorý je na hudobnej scéne už desiatky rokov a na svojom konte má 37 albumov. „Vniesol do americkej pesničkárskej tradície nové básnické výrazy,“ vysvetlila svoje rozhodnutie akadémia.

Reakciou je internetový humor

Svet sociálnych sietí sa okamžite rozdelil na dva tábory. Na jednej strane bol obdiv k veľkému umelcovi, na druhej údiv z takejto voľby. „Je to americká politika. Keď vyhral prezidentské voľby Bill Clinton, hral mu Dylan na jeho inaugurácii. Teraz kandiduje Hillary Clintonová…,“ napísal jeden z tábora nespokojných.

A ďalší to zaklincoval. „Keď v roku 2005 v ankete o Najväčšieho Čecha vyhrala legendárna, no imaginárna postavička Jára Cimrman, výbor mu odmietol udeliť cenu s odôvodnením, že to nie je historická postava. Povedal som si, že Cimrman aj tak niekedy ešte nejakú významnú cenu vyhrá. A stalo sa. Vyhral ju Bob Dylan, vlastným menom Robert Allen Zimmerman (čítaj Cimrman).“

Komu by ste udelili Nobelovu cenu za literatúru vy? Vyberte si z nášho zoznamu, alebo nám do komentárov napíšte svoju voľbu.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie