Prokop Slováček Šport

HLASUJTE: Kto sa na olympiádu obliekol najlepšie?

Olympiáda v Riu je aj prehliadkou aktuálnej športovej módy. Zástupcom ktorej krajiny to podľa vás najviac sekne?

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Kto sa na olympiádu obliekol najlepšie?
Zdroj: internet

Hlasovanie sme ukončili v piatok 12.8 o 15.00. Ďa­kujeme za každý klik.

Piatkový otvárací ceremoniál OH v Rio de Janeiro bol okrem skvelého programu v brazílskom štýle aj prehliadkou oblečenia, ktoré pre jednotlivé krajiny pripravili módni návrhári a firmy.

Zlato má Kanada

Športové súboje sa síce len rozbiehajú, ale jeden z nich už je rozhodnutý. Aspoň podľa spravodajského servera Quartz, ktorý si dovolil zhodnotiť oblečenie, v ktorom sa v Brazílii budú krajiny prezentovať.

Primát najväčších elegánov si vraj zaslúžia Kanaďania, ktorých obliekla ich vlastná značka Dsquared2. Pomyselné striebro získala Veľká Británia, ktorá sa môže popýšiť kolekciou od legendárnej Stelly McCartneyovej v spolupráci s Adidasom. Na treťom mieste sa umiestnilo Švédsko, ktorého obliekol odevný gigant H&M.

Čítajte aj: OH v Riu: Niektoré naše hviezdy chýbajú. Bude Saganov risk úspešný?

Čičmianske Slovensko

Slovenskej olympijskej kolekcii dominuje národná trikolóra, doplnená znovu o čičmianske vzory. Tieto ľudové motívy sme mali premiérovo na OH 2012 v Londýne. Kolekcia pozostáva z modelov značky Dare2Be spoločnosti Regatta.

Výtvarníčka Michala Bednárová zo spoločnosti Puojd navrhla efektné ponožky s čičmianskymi vzormi, výtvarníčka Aida zasa štýlové legíny. Zaujímavosťou sú unikátne kompresné podkolienky so slovenským znakom od spoločnosti Aries. Slovenský znak sa prvýkrát objavil aj na teniskách.

Ktorej z krajín by ste udelili zlatú medailu za oblečenie vy?

Oblečenie športovcov v Rio de Janeiro
11
Galéria
Zdroj: internet
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie