Prokop Slováček Šport

HLASUJTE: Kto zo slovenských športovcov získa na olympiáde medailu?

Koľko si Slovensko vybojuje na OH v Rio de Janeiro, ktoré sa dnes začínajú, medailí? A kto ich získa? Tipnúť si môžete aj vy.

Ilustračný obrázok k článku HLASUJTE: Kto zo slovenských športovcov získa na olympiáde medailu?
Zdroj: TASR

HLASOVANIE SME UKONČILI 10.8. o 10 00. Ďakujeme za každý váš klik.

Slováci budú mať v Riu v hre 52 športovcov v 15 odvetviach. Zahraničné agentúry nám predpovedajú až osem medailí, šéf slovenskej výpravy Peter Korčok si myslí, že úspechom by bola aspoň jedna zlatá. Pred štyrmi rokmi v Londýne sa nám ju nepodarilo získať. „Máme asi sedem adeptov na cenné kovy," myslí si Korčok.

Vo štvrtok otvoril prezident Andrej Kiska v Riu Slovenský dom, kde zvyknú oslavovať slovenskí športovci svoje úspechy. Ktovie, koľko dôvodov na radosť budeme mať.

Chmelára potešia dve zlaté

František Chmelár je v pozície šéfa Slovenského olympijského výboru na svojej poslednej olympiáde. Slovákom želá, samozrejme len a len úspechy, a vyjadril to aj matematicky. „Ak si zoberiem taký seriózny priemer, tak by ma potešilo päť medailí a z nich by som chcel dve zlaté," uviedol.

Na posledných letných hrách v Londýne však zlato Slovákom chýbalo a tak sa Chmelár pozerá na šance triezvejšie. „Samozrejme, nemusí všetko vyjsť na sto percent. Medailí môže byť veľa, no nemusí byť ani jedna, záleží to od veľa faktorov. Londýn nám to ukázal. Mali sme tam Hochschornerovcov, Martikána aj ďalšie hviezdy a to zlato jednoducho nevyšlo. Teraz sú najväčšie šance u Maťa Tótha a K4, no aj iní majú vysoké ambície.“

Otvorenie olympijského domu v Rio de Janeiro
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie