Webnoviny - Svet

Hochschornerovci stihli štart v poslednej chvíli

WEBNOVINY.SK

SEU D´URGELL 12. septembra (WEBNOVINY) – Súrodenci Peter a Pavol Hochschornerovci dobehli na štart finále 3×C2 na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome v španielskom Seu d´Urgell na poslednú chvíľu. Obaja si pokojne ležali na hoteli, keď sa im v telefóne ozval ich reprezentačný kolega, singlkanoista Alexander Slafkovský. „Sedeli sme na masérskom stole, zrazu sa vo vysielačke ozvalo, že Hochšíci majú ísť na štart a nie sú v areáli. Zavolal som preto Paľovi, čo robí. Hovorí mi, že leží, tak som sa ho spýtal, či sa mu dobre leží a oznámil, že o 16 minút má štartovať. Napokon to stihli,“ popísal svoj telefonát Alexander Slafkovský. Hochschornerovci sa okamžite na hotelovej izbe dvihli, vzali akreditácie a utekali z hotela, ktorý je našťastie blízko pri kanáli. Po príchode sa prezliekli, nasadli do lode a asi po piatich záberoch sa postavili na štart. Napokon si s reprezentačnými kolegami Škantárovcami a Kučerom s Bátikom vybojovali zlaté medaily.

„Po prvej jazde som sa snažil dopátrať, kedy máme finále. Nikto mi to najskôr nevedel povedať, rovnako som to nezistil ani na internete v hotelovej izbe. Na internete boli ešte staré údaje. Čakali sme, kedy niekto po nás dôjde. Nepočítal som, že budeme štartovať už tak skoro. Väčšinou to naťahujú do popoludnia, takto skoré finále je trochu neobvyklé,“ uviedol Peter Hochschorner.

Pre bratislavské dvojičky obdobné dobehnutie na štart nie je ničím novým. Podobne sa museli ponáhľať na začiatok svojej jazdy i na olympijských hrách 2004 v Aténach. Aj tam napokon získali zlato. „Po prvej jazde sme si chceli oddýchnuť. Na hoteli je predsa len pokoj, človek tam má svoje pohodlie, môže sa natiahnuť na posteli. Na kanáli je zasa väčší zhon, prostredie dosť rozptyľuje,“ vysvetlil dôvod svojho odchodu na hotel Peter. Ostatní členovia hliadky zostali na finále pripravovať sa priamo na kanáli. „Nakoniec sme to stihli aj my, aj keď som mal v lodi trochu tvrdé nohy. Jazdí sa však rukami, takže to až tak nevadilo. Pred štartom sme sa behom dobre rozdýchali,“ dodal Peter Hochschorner.

V tímovej súťaži C2 sa Slovensko dočkalo svojho prvého zlata. Najúspešnejší deblkanoisti histórie z Bratislavy doteraz na najvyšší stupienok v tejto disciplíne nevystúpili. Nervozitu z prípadného ďalšieho neúspechu nepociťovali. Paradoxne, prvé zlato získali v Seu d´Urgell, kde im pred desiatimi rokmi v rovnakej disciplíne zavesili premiérové striebro. „Na hliadky sa nezameriavame, nebolo to o tom, že musíme získať titul. Každá medaila poteší a aj táto je určite cenná,“ tvrdil Peter a Pavol ho doplnil: „Neboli to stopercentné jazdy, urobili sme aj chyby. Aj keď sme doteraz nemali v hliadkach zlato, napätie sme nepociťovali. Je pekné, že sa nám to po dlhom čase podarilo.“

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM