Webnoviny - Svet

Hodina Zeme nemá len 60 minút

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 28. marca (WBN/PR) – Spoločnosť IKEA a AVION Shopping Park sa pripájajú k miliarde ľudí na celom svete, ktorí podporia celosvetový projekt WWF (World Wildlife Fund) Hodina Zeme a v sobotu 31. marca 2012 o 20.30 zhasnú svetlá na 1 hodinu. Pridajte sa aj vy a ukážte, že nie ste ľahostajní voči klimatickým zmenám.

Pre spoločnosť IKEA nie je Hodina Zeme len 60 minútovou záležitosťou. V rámci všetkých svojich aktivít sa neustále snažíme prispievať k trvalej udržateľnosti. Okrem iného ponúkame zákazníkom produkty, ktoré svojimi úspornými vlastnosťami šetria životné prostredie. Vďaka používaniu úsporného osvetlenia sa nám v IKEA za posledných 5 rokov podarilo znížiť spotrebu energie o viac ako polovicu. Keby každý zákazník IKEA na celom svete vymenil obyčajnú 60 W žiarovku za úspornú 11 W, ušetrili by sme toľko energie a emisií CO2, akoby z ciest zmizlo 750 000 áut. Každý malý krok smerom k trvalej udržateľnosti má veľký význam.

Koľko žiaroviek LED môže zmeniť svet? Stačí jedna trvalo udržateľná žiarovka LED, ktorá ušetrí až 85% energie (v porovnaní s klasickými žiarovkami), čo je na začiatok dosť. A ak by sme všetci využívali svetelné zdroje LED, spolu by sme dokázali zmeniť svet. Ako? Životnosť jednej žiarovky LED je až 20 000 hodín (približne 20 rokov), a to zodpovedá 20 klasickým žiarovkám. Taký rozdiel už naozaj prispeje k žiarivejšej budúcnosti. V sobotu 31. marca od 14.00 do 18.00 hodiny pracovníci Centra environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA priblížia návštevníkom obchodného domu IKEA význam úspory energie v domácnostiach a prezradia tipy na ochranu životného prostredia.

Viac informácií o trvalej udžateľnosti IKEA nájdete na: http://www.ikea.com/…y/index.html

Viac informácií o projekte Hodina Zeme nájdete na: www.earthhour.org

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM