Webnoviny - Svet

HOKEJ-KHL: V Minsku otáznik nad zmluvou Stümpela

WEBNOVINY.SK

Jozef Stümpel Foto: SITA/Nina Bednáriková MINSK 11. júna (WEBNOVINY) – Podľa informácii ruských médií sú ohrozené zmluvy niektorých hráčov bieloruského hokejového klubu KHL Dinama Minsk, medzi ktorých patrí aj slovenské duo Jozef Stümpel a Peter Podhradský. Počas týždňa sa objavila informácia, že klub nemôže akceptovať platové podmienky niektorých hráčov. Tí majú pristúpiť na zníženie platu alebo budú musieť z klubu odísť. Vedenie Dinama túto správu sportbox.ru dementovalo, no muselo priznať, že zmluvy nových hráčov ešte neboli vedením KHL zaregistrované, takže nie sú ani právoplatné. Minsk však údajne nemá finančné problémy, no podpísané kontrakty už prekračujú platový strop pre budúcu sezónu. Problémy sa týkajú hráčskych zmlúv Stümpela, Podhradského, Kanaďana Nemirovského, niekoľkých ruských hokejistov a nového trénera Mareka Sýkoru.

Podľa zákulisných informácii ide o konflikt hráčskeho agenta Šumima Babajeva a generálneho manažéra minského klubu Sergej Katkova. Babajev v apríli priviedol do Dinama niekoľkých svojich hráčov a dohodol pre nich lukratívne zmluvy. V júni je však situácia úplne iná. „V pondelok som rokoval so šéfom minského klubu generálom Jurijom Borodičom. Situácia bol úplne iná ako v apríli. Dal mi najavo, že niektorí moji hráči musia ísť s peniazmi dole a ďalších klub vôbec nepotrebuje,“ skonštatoval pre sports.ru Babajev a naznačil príčinu obratu v Diname: „Všetko sa začalo po MS, keď sa na lavičku Dinama chcel dostať Vladimír Cypľakov Ten má blízko k bieloruskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi, no za dva roky trénerskej práce v Diname nemal za sebou žiadne výsledky. Dinamo napokon menovala za hlavného trénera Mareka Sýkoru, čo bol podľa mňa dobrý krok.“ Babajev predpokladá, že celý problém bude napokon musieť riešiť prezident Lukašenko: „Je to rozumný človek. Verím, že raz navždy urobí v bieloruskom hokeji poriadok.“

Dinamo Minsk nemusí rešpektovať podpísané zmluvy s jeho novými hráčmi, dokiaľ ich nezaregistruje KHL. Postihnutí hokejisti by tak museli súhlasiť so znížením zmluvných platov alebo z klubu odísť. Tento krok by však drasticky znížil dôveryhodnosť bieloruského klubu na hráčskom trhu a medzi hráčskymi agentami. „Ako môžeme dôverovať takémuto klubu a ponúkať mu našich hráčov? S týmto mojim postojom súhlasia aj Leif Nilsson, Jiří Hamal, Robert Spálenka, Peter Wallin, Vlad Šiškovskij a ďalší agenti, ktorí verili vo svetlú budúcnosť Dinama,“ dodal Babajev.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM