Webnoviny - Svet

HOKEJ: S Bartečkom do Popradu mieri aj Nagy

WEBNOVINY.SK

Ladislav Nagy Foto: SITA/Gabriel Lipták POPRAD 16. septembra (WEBNOVINY) – Hokejový HK Poprad by mohol získať okrem Ľuboša Bartečka aj ďalšiu výraznú posilu v podobe Ladislava Nagya. Obaja majstri sveta z Göteborgu 2002 už s klubom trénujú. Bartečkov príchod k tímu avizoval tréner Ján Jaško už počas leta, Nagyov je otázkou ostatných dvoch dní. Tridsaťjedenročný krídelník skončil v lete svoje pôsobenie v ruskom Čerepovci a počas augusta trénoval s Prešovom. Za prvoligový tím odohral v nedeľu a v utorok dva zápasy. „Angažmán Nagya v Poprade je zatiaľ v štádiu riešenia,“ uviedol na klubovej internetovej stránke riaditeľ HK Poprad Tibor Turan.

Nagy sa naposledy v slovenskej extralige objavil v sezóne 2004/05, keď počas lockoutu hrával za materské Košice. Definitíva o jeho pôsobení v Poprade by mohla padnúť v sobotu. Nagy totiž stále dúfa v pozvánku do kempu niektorého z klubov NHL. „Ak nevyjde Amerika, potom by som mohol začať v Poprade,“ uviedol pre športové spravodajstvo televízia Markíza Nagy.

Tridsaťštyriročný Bartečko hral naposledy za švédsky Färjestad a momentálne je bez angažmánu. Sezónu v Poprade nebude začínať prvýkrát, podobne sa rozohrával aj v minulosti. Tentoraz by však mohol zotrvať pod Tatrami celú sezónu. Aj napriek avízu trénera Jána Jaška v piatok proti Skalici ešte Bartečko nenastúpi. „Bolo by to ideálne, ak by som ostal doma, keďže deti tu začnú chodiť do školy. V piatok ešte nenastúpim, v nedeľu už by som mohol hrať,“ uviedol pre TV Markíza Bartečko.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM