Ostatné športy

Hokejbalistom sa na MS darí: Po Fínsku zdolali USA aj Britániu

Slovenskí hokejbalisti zatiaľ pokračujú v spanilej jazde šampionátom. V troch zápasoch si pripísali tri víťazstvá.

Ilustračný obrázok k článku Hokejbalistom sa na MS darí: Po Fínsku zdolali USA aj Britániu
13

Slovenskí hokejbalisti zvíťazili v sobotu vo svojom druhom zápase na MS v Košiciach nad USA 3:2 po predĺžení. Američania viedli po góloch Denisa Hickeya a Jonnyho Ruiza 2:0, Slováci však po góloch Milana Vozára a Libora Teplického vyrovnali na 2:2. V predĺžení napokon rozhodol Patrik Svitana.

Slovensko – USA 3:2 pp (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)

Góly: 30. Vozár (Rampáček), 40. Teplický (Oravec, Gajdoš), 49. Svitana (Martinusík, Rampáček) – 23. Hickey (Schlegel, Ruiz), 24. Ruiz

Slovensko: Polc – Minárik, Salajka, Bujdák, Blahut, Vidlár, Gajdoš, Doskočil, Horváth – Rampáček, Svitana, Martinusík – Božik, Cíbik, Vozár – Teplický, Oravec, Rufati – Lipták, Tomka, Poliaček – Piják, Olejník

Marián Gregorík, tréner SR: „Bol to nesmierne ťažký zápas. Hrali sme proti skvelému súperovi, ale napokon sme si triumf zaslúžili. Zlomový bol gól na 2:1, ten nás naštartoval.“

Jaroslav Martinusík, útočník SR: „Zvíťazili sme zaslúžene. Mali sme v zápase výpadok asi sedem minút, ale zvládli sme to. Ideme ďalej, zajtra nás čakajú Briti.“

Slovenskí hokejbalisti zvíťazili aj vo svojom treťom zápase na MS v Košiciach. V nedeľu zdolali Veľkú Britániu hladko 8:1 a v tabuľke A-skupiny sú na čele s ôsmimi bodmi.

Tréneri Mojmír Hojer a Marián Gregorík nechali v zápase oddychovať niekoľko opôr, slovenskí reprezentanti dominovali počas celých 45 minút. Briti zaznamenali čestný úspech v závere duelu v presilovej hre.

V ďalšom zápase sa Slováci stretnú v utorok o 17.00 h proti Česku.

Slovensko – Veľká Británia 8:1 (4:0, 1:0, 3:1)

Góly: 4. Piják (Teplický), 7. Lipták (Piják, Teplický), 10. Blahut (Bujdák, Teplický), 13. Lipták (Vidlár, Poliaček), 16. Blahut (Teplický, Bujdák), 34. Piják (Blahút, Lipták), 36. Olejník (Poliaček, Tomka), 40. Poliaček (Tomka) – 42. Kristof (Ferrington)

Slovensko: Bolibruch (30. Buliš) – Minárik, Salajka, Bujdák, Blahut, Vidlár, Gajdoš, Doskočil, Horváth – Lipták, Piják, Teplický – Rufati, Cíbik, Vozár – Olejník, Tomka, Poliaček – Rampáček, Martinusík

Mojmír Hojer, tréner SR: „Nechali sme niektorých chalanov stáť, preskupili sme formácie, mám pocit, že sme to až príliš prekombinovali. Ale zvíťazili sme, mali sme zápas pod kontrolou a to je dôležité. Musíme si oddýchnuť a poriadne sa pripraviť na zápas s Českom.“

Matúš Lipták, útočník SR: „Chcel som si zápas užiť a to sa mi podarilo. Na hetrik som nemyslel. Som rád, že som prispel k víťazstvu.“