Webnoviny - Svet

Hokejista Bakoš sa teší na reprezentačnú premiéru

WEBNOVINY.SK

Odporúčame:

Slovákov povedie na Nemeckom pohári Dominik Graňák

Slováci nastúpia na Nemeckom pohári s Demitrom na dresoch V plnej zostave

Tréner Vůjtek mal na stredajšom predpoludňajšom tréningu k dispozícii už všetkých 24 hráčov nominovaných na tohtotýždňový Nemecký pohár v Mníchove.

K národnému tímu sa pripojili okrem útočníka Bakoša aj obranca Tomáš Starosta, ktorí na utorňajšom popoludňajšom zraze chýbali.

Na ľad tréningovej plochy bratislavského Zimného štadióna Ondreja Nepelu bez úľav vykorčuľovali všetci hokejisti – dvojica brankárov, osem obrancov a 14 útočníkov. Tréningovú jednotku viedli hlavný tréner Vladimír Vůjtek a jeho asistent Peter Oremus.

„Tréningy sú už v dnešnej dobe prakticky rovnaké u každého trénera. Bol to prvý reprezentačný tréning v novej sezóne, ktorý už obsahoval prvky, ktoré od nás bude kouč chcieť v zápasoch,“ povedal tridsaťročný útočník Milan Bartovič.BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) – Jedným zo štyroch nováčikov v slovenskej hokejovej reprezentácii pred tohtotýždňovým Nemeckým pohárom 2011 v Mníchove je aj mladý útočník Slovana Bratislava Martin Bakoš.

Mladý hokejista sa s národným tímom pripravuje v dôverne známom prostredí na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Pod vedením nového trénera výberu SR Vladimíra Vůjtka absolvoval dvadsaťjedenročný krídelník v stredu predpoludním prvý tréning v najcennejšom dre­se.

„Veľa hráčov z rôznych dôvodov odmietlo účasť na tejto akcii. Je to zvláštna situácia, ale je to len výhoda pre nás mladých, máme možnosť ukázať sa,“ povedal odchovanec spišskonovoveského hokeja Martin Bakoš a pokračoval: „Som rád, že som dostal šancu. Budem sa čo najlepšie snažiť využiť dôveru trénera. Pomaly si začíname zvykať na systém, uvidíme ako to pôjde ďalej. Bol to len prvý tréning.“

Martin Bakoš si pozvánku do reprezentácie veľmi cení

Mladý hokejista nevidí žiadne rozdiely v kabíne medzi klubom a národným tímom. „Zatiaľ sa rozhliadam, ale všetci chalani sú v pohode. V porovnaní s klubom to v kabíne funguje rovnako, rozdiely som zatiaľ nezbadal. Puky zbierame aj v reprezentácii. Takmer ma to zastihlo aj na prvom tréningu, ale pri losovaní som zvolil nožnice a to ma vo finále zachránilo,“ poznamenal mladý útočník.

Martin Bakoš si pozvánku do reprezentácie veľmi cení. Jeho snahou bude presvedčiť realizačný tím a najmä trénera Vůjtka o svojich schopnostiach. „Hneď na začiatku nám tréner povedal, že si máme vážiť šancu, pretože mnoho hráčov odmietlo reprezentovať. Prízvukoval, aby sme sa jej dobre chopili a vážili si, že môžeme byť v národnom tíme,“ dodal hokejista, ktorý Slovensko reprezentoval na MS hráčov do 20 rokov na prelome rokov 2009 a 2010.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM