Slovenská hokejová reprezentácia vstúpila do domáceho turnaja Kaufland Cup víťazne. Po nie príliš oslnivom výkone napokon zavládla radosť na domácej strane.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti otočili nepriaznivý stav: Bielorusov porazili po samostatných nájazdoch
18

Slováci začali lepšie, prvú šancu mal po pár sekundách Paulovič, z pravej strany však nemieril presne. Zverenci Craiga Ramsayho hrali jednoducho s rýchlym prechodom do útočného pásma, ale strelecká aktivita nebola na želanej úrovni. V piatej minúte po chybe Čajkovského pálil sám pred Košarišťanom Litvinov, ale slovenský brankár jeho pokus vykryl. Súboj oboch protagonistov sa zopakoval aj v 12. minúte, opäť z neho vyšiel víťazne Košarišťan. Úspešný bol aj pri ďalšej šanci hostí, veľkú šancu zmaril Parfejevcovi. Na opačnej strane neuspel Sukeľ, diváci v prvej tretine gól nevideli.

V úvode druhého dejstva mali Slováci možnosť prvej presilovky v zápase, vypracovali si veľký tlak, ale gól sa im streliť nepodarilo. Po jej skončení dvakrát nebezpečne pálil od modrej čiary Martin Chovan, ale ani jeho pokusy neskončili v sieti. V polovici tretiny musel odstúpiť z hry zranený Lamper, tréneri tak museli zamiešať zostavou. Strelecká prevaha bola naďalej na strane Slovenska, ale ďalšie ich šance neprišli. Naopak, Bielorusi sa v 37. minúte dostali do prečíslenia a Stefanovič otvoril skóre, keď dorazil svoju strelu.

Na začiatku tretej tretiny Slováci zvýšili snahu, od úvodu sa usadili v útočnom pásme, následne si po faule Bielorusov zahrali aj presilovku. Strela Pauloviča z ľavej strany však minula cieľ. Aktivita Ramsayho zverencov pokračovala, gólovo sa však presadil až dve minúty pred koncom Puliš.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V predĺžení mal najväčšiu šancu Vorobej, keď opečiatkoval pravú žrď. V nájazdovom rozstrele napokon rozhodol Michal Chovan.

Slovensko – Bielorusko 2:1 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 58. Puliš (Hudáček, Mi. Chovan), rozhodujúci sn Mi. Chovan – 37. Stefanovič. Rozhodcovia: Stano, Štefik – Tvrdoň, Kacej, vylúčení: 2:5, na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3705 divákov

Slovensko: Košarišťan – Ma. Chovan, Sersen, Fehérváry, Čerešňák, Koch, Rosandič, Čajkovský, Štajnoch – Lantoši, Špirko, Bondra – Paulovič, Sukeľ, Mi. Chovan – Lamper, Kytnár, Liška – Buček, Hudáček, Puliš

Bielorusko: Milčakov – Vorobej, Antonov, Kryskin, Choromando, Korobov, Jevenko, Znacharenko, Bokun – Stefanovič, Drozd, Parfejevec – Kislij, Remezov, Demkov – S. Maľavko, Belevič, A. Maľavko – Kogalev, Karaban, Litvinov

Kaufland Cup: Slovensko - Bielorusko