han Šport Hokej

Hokejová DRÁMA na východe: Michalovce ŠOKOVALI Košice a majú na dosah SENZÁCIU!

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatom semifinálovom zápase play off Tipos extraligy na ľade HC Košice 2:1 po predĺžení. Od postupu do finále ich delí jediné víťazstvo.

Ilustračný obrázok k článku Hokejová DRÁMA na východe: Michalovce ŠOKOVALI Košice a majú na dosah SENZÁCIU!
Zdroj: TASR/František Iván

V sérii hranej na štyri víťazné duely sa ujali vedenia 3:2 a o svojom postupe do finále môžu rozhodnúť v šiestom stretnutí, ktoré je na programe v pondelok v Michalovciach. Víťazný gól strelil v 99. minúte Patriks Zabusovs.

Priebeh duelu

Skóre zápasu otvoril v 9. minúte útočník hostí Buc, ktorý zblízka dorazil strelu Hammonda. V zápase boli dominantní obaja brankári, Janus a Škorvánek viackrát podržali svoj tím.

Košičania vyrovnali v 33. minúte, keď sa presadil Ville Leskinen, ktorý sa do zostavy „oceliarov“ vrátil po viac než mesiaci. Oba tímy mali v ďalšom priebehu viacero gólových príležitostí, ale duel dospel za stavu 1:1 do predĺženia.

Rozhodujúci gól padol v závere druhého predĺženia, keď brankár Janus vyrazil strelu Pereskokova pred nepokrytého Zabusovsa.

semifinále play off Tipos extraligy – piaty zápas /na 4 víťazstvá/:

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 33. Leskinen (Jääskeläinen, Hovorka) – 9. Buc (Bjalončík, Hammond), 99. Zabusovs (Pereskokov). Rozhodovali: Goga, Žák – Šoltés, Jedlička, vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 8347 divákov.

Košice: Janus – Breton, Olsson, Southorn, Šedivý, Deyl, Ferenc, A. Bartoš – Rogoň, Chovan, Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus – Leskinen, Slovák, Lamper – Havrila, Hovorka, Jokeľ

Michalovce: Škorvánek – Osburn, Hammond, Mihalik, Michalčin, Glazkov, Macejko, Novák – Žitný, Galamboš, Vašaš – Zabusovs, Pavlovs, Perekokov – Okoličány, Buc, Bjalončík – Bazevičs, Chalupa, Cibák