Hokej

Hokejový zväz rozhodol: Zo súťaže vylúčil dva mládežnícke tímy

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) vylúčil MHK Humenné z 1. ligy juniorov a klub PODHALE Nowy Targ z ligy kadetov.

Ilustračný obrázok k článku Hokejový zväz rozhodol: Zo súťaže vylúčil dva mládežnícke tímy
Foto: Rastislav Búgel

Dôvod sú opakované porušenia súťažného poriadku SZĽH. Tímom udelili po tri kontumácie zápasov, prevažne z dôvodu neoprávneného štartu hráčov. Podľa súťažného poriadku SZĽH to automaticky znamená vylúčenie zo súťaže. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

„Všetci si musia uvedomiť, že náš elektronický informačný systém vyhodnocuje všetky nedostatky, ktoré sa v predzápasových súpiskách vyskytnú. Kontroly sú komplexné. Dnes sa už žiadny klub nemôže spoliehať na to, že kontrola bude ‚námatková‘ alebo že to bude vedieť nejako obísť. Rozhodnutia sú prísne, ale je to výsledok nezodpovedného prístupu manažmentu v týchto kluboch,“ povedal riaditeľ súťažného oddelenia SZĽH Igor Guryča.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Najčastejšie sa kluby dopúšťajú porušenia súťažného poriadku pre neoprávnené štarty hráčov. Objavujú sa však aj prípady nezabezpečenia lekárskej a zdravotnej služby na zápase. Takisto sa nedodržiavajú ustanovenia pri chorobnosti hráčov, keď nemôžu nastúpiť na zápas. Vtedy musí klub doložiť lekárom potvrdenú chorobnosť hráčov 24 hodín pred duelom, iba tak môže SZĽH umožniť dohrávku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM