Webnoviny - Svet

Hološko sa poďakoval reprezentačným spoluhráčom

WEBNOVINY.SK

ISTANBUL 18. októbra (WEBNOVINY) – Útočník tureckého Besiktasu Istanbul Filip Hološko sa aspoň na diaľku poďakoval svojim reprezentačným spoluhráčom, ktorí v stredu zvíťazili v Poľsku 1:0 a pre Slovensko vybojovali historickú účasť na futbalových majstrovstvách sveta. Dvadsaťpäťročný rodák z Piešťan nebol v posledných dvoch dueloch 3. skupiny kvalifikácie k dispozícii trénerovi Vladimírovi Weissovi st. pre zlomeninu nohy z duelu Ligy majstrov proti CSKA Moskva.

„Zápas som si v televízii samozrejme nenechal ujsť. Chalanom som držal palce, bolo vidieť, ako obetavo bojujú o historickú účasť na šampionáte. Chcel by som im veľmi pekne poďakovať za to, že to zvládli. V tých ťažkých podmienkach to doslova vydreli,“ citovala slová Filipa Hološka jeho oficiálna internetová stránka.

Slovenský reprezentant pozeral stredajší duel proti Poľsku v pohodlí svojej obývačky v Istanbule, kde bol počas celých 90 minút ako na ihlách. „Bol som v poriadnom napätí. Záverečné minúty boli najťažšie. Priznám sa, viackrát som ani nevedel, kto má loptu. V tom snehu ju prakticky nebolo vidieť. Bol to skutočne špecifický zápas v obzvlášť náročných podmienkach,“ vyhlásil Hološko a pokračoval: „Keď rozhodca odpískal koniec, cítil som sa ako v splnenom detskom sne. Neskutočne som sa tešil, nevedel som, čo mám od radosti robiť. Chlapcom som ihneď porozpisoval gratulačné esemesky.“

Filip Hološko sa vráti po zranení späť do diania pravdepodobne až na začiatku budúceho roka, ktorý bude pre Slovensko pamätným, keďže reprezetanti SR sa prvýkrát v histórii samostatnosti predstavia na záverečnom turnaji MS. „Je to ešte ďaleko, ale každopádne sa nám podarilo dosiahnuť historický úspech pre slovenský futbal. Možno si to teraz ešte tak neuvedomujeme, ale dokázali sme predčiť niektoré futbalové mocnosti a zabezpečiť si priamu účasť. Mám z toho nesmiernu radosť, ktorú ťažko opísať slovami,“ dodal Filip Hološko.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM