Správy

Horúčavy komplikujú život: Vo štvrtok skolabovalo najviac ľudí od začiatku leta

Štvrtok (27. 6.) priniesol zatiaľ najvyšší počet kolapsov z tepla. Záchranári poskytli pomoc 116 ľuďom.

Ilustračný obrázok k článku Horúčavy komplikujú život: Vo štvrtok skolabovalo najviac ľudí od začiatku leta
Zdroj: TASR

Najviac z nich (18) skolabovalo v Prešovskom kraji, najmenej v Žilinskom (12). TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) Alena Krčová.

V súvislosti s kolapsmi záchranári pripomínajú preventívne opatrenia na predchádzanie prehriatia organizmu, ktorým sú ohrození najmä deti, seniori a chronickí pacienti.

Zdržiavať by sme sa mali v interiéroch medzi 11. až 15. hodinou, keď teploty dosahujú maximum a dbať by sme mali na dostatočný pitný režim.

Ten by mal zahŕňať najmä čistú vodu, minerálky, zriedené ovocné a zeleninové šťavy, menšie množstvo kávy a žiaden alkohol.

„Ak sa aj napriek prevencii vyskytnú zdravotné ťažkosti v dôsledku prehriatia, pacienta ochladzujeme a podávame mu tekutiny po malých dúškoch,“ uviedla Krčová. V prípade zhoršenia zdravotného stavu odporúčajú záchranári kontaktovať tiesňovú linku 155.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM