Webnoviny - Svet

Horváth pokračuje v kariére, čaká na Olympiu 2011

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto. Foto: SITA/Michal BurzaKOŠICE 25. októbra (WEBNOVINY) – Jediný slovenský profesionálny kulturista Jaroslav Horváth si účasťou vo finále súťaže Olympia 202 Showdown v septembri v americkom Las Vegas vybojoval automaticky právo štartu na Olympia Weekend-e aj v roku 2011.

Nebolo však isté, či sa pre problémy so zabezpečením financií pustí do prípravy na toto prestížne podujatie a objavili sa dokonca úvahy o ukončení kariéry.

„Pokračujem ďalej,“ skonštatoval 39-ročný Košičan v rozhovore pre portál EastLabs.biz. „Momentálne som ešte v štádiu udržiavania si formy, po exhibícii v Námestove ma čaká ešte jedna, v nedeľu na Tatranskom pohári v Poprade. Potom príde na rad zaslúžený dvoj alebo trojtýždňový oddych a následne začnem s prípravou na novú sezónu.“ Jaroslav Horváth si uvedomuje svoje slabiny a vie, kde musí v príprave na Olympia Weekend pridať.

„Potrebujem zmohutnieť, mám ešte rezervu tri – štyri kilá. K tomu je nutné vylepšiť stehenné svaly, plastickosť chrbta a mohutnosť prsného svalstva,“ skonštatoval bývalý amatérsky majster sveta, ktorý na tohtoročnom Olympia 202 Showdown, čo je súťaž kulturistov do 202 libier (91,6 kg) postúpil do finále a skončil v ňom šiesty. Okrem Horvátha sa do finále dostal z kulturistov mimo USA už len Brazílčan Eduardo da Silva Correa.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM