Hokej

Hossa dostal od lekárov Chicaga zelenú k návratu

Slovenský hokejový útočník Marián Hossa sa už plne uzdravil z otrasu mozgu, ktorý utrpel v minulej sezóne v 1. kole play-off NHL proti Phoenixu. Ako informuje denník Chicago Tribune, lekári z tímu Chicago Blackhawks dali 33-ročnému krídelníkovi zelenú a Hossa sa tak môže vrátiť na ľad.

Ilustračný obrázok k článku Hossa dostal od lekárov Chicaga zelenú k návratu
Zdroj: TASR

Hossu zranil v 3. zápase štvrťfinále Západnej konferencie nešetrným zákrokom útočník Coyotes Raffi Torres. Trenčiansky odchovanec utrpel pri náraze otras mozgu, ktorý ho obral o zvyšok ročníka a nedovolil mu hľadať si zamestnávateľa ani počas hernej výluky v prebiehajúcej sezóne. „Nevedel som sa zbaviť únavy. Vstal som z postele, no hneď som si musel znova ľahnúť. Cítil som sa tak zle, že som ani nedokázal jesť,“ povedal ešte dávnejšie pre zámorské médiá rodák zo Starej Ľubovne. Dlhé dni bojoval s nepríjemnými symptómami, najväčšie problémy mu robilo svetlo. „Otvoril som okno, hneď ma však oslepili pouličné lampy. Tak ma rozbolela hlava, že som ho musel zatvoriť. Najťažšie boli prvé tri dni, potom sa to začalo zlepšovať, ale veľmi pomaly.“

Torres dostal za bezohľadný zákrok 25-zápasový trest, ktorý mu neskôr ligová disciplinárka zmiernila na 21 duelov.
Hossov stav sa postupne zlepšoval a v úvode októbra mohol začať s cvičeniami s kondičným trénerom Chicaga a ľahkým tréningom na ľade. Keďže počas vyhlásenia lockoutu figuroval na listine zranených hráčov, podľa regulí dostával od klubu normálny plat. Po odobrení štartu od lekárov však aj on začal podliehať zákonom lockoutu a tak rovnako ako ostatným hráčom aj jeho zmluva bola „zmrazená“ a nemôže poberať mzdu. Starší z bratov Hossovcov je v súčasnosti v štvrtom roku svojej 12-ročnej zmluvy v celkovej hodnote 63,3 milióna dolárov.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie