Aktualizované Krimi

VIDEO + FOTO: V centre Bratislavy horel hotel. Hasiči požiar zlikvidovali

Na operačné stredisko hasičov bol krátko po trinástej hodine ohlásený požiar na Rybnom námestí v Bratislave.

Zdroj: Dnes24.sk

V centre Bratislavy horel hotel Park Inn by Radisson Danube.

Rozobrali časť fasády

Na operačné stredisko hasičov bol krátko po trinástej hodine ohlásený požiar na Rybnom námestí v Bratislave. „Po príjazde na miesto udalosti bolo zistené, že ide o požiar fasády a zateplenia hotela asi do výšky 10 metrov,“ informovalo Bratislava24 Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Bratislave.

Polícia pátra po vinníkovi

Požiar hotela sa podarilo uhasiť. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.
„Presná príčina požiaru bude predmetom vyšetrovania a expertízneho skúmania,“ uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. Požiar sa zaobišiel podľa nej bez zranení. „Výška materiálnej škody bude vyčíslená dodatočne,“ doplnila Mihalíková. Na mieste zasahovalo 24 hasičov so siedmimi kusmi techniky.

„Z priestorov hotela bolo pre zadymenie evakuovaných viac ako 90 ľudí,“ povedala Lucia Mihalíková. Evakuovaní už sú v súčasnosti naspäť v hoteli.

Podľa vlastníka hotela vznikol požiar cudzím zavinením. Uviedla to uviedla Elena Segečová, zástupkyňa developera, spoločnosti Sitno Holding.

„Po prezretí záznamov z bezpečnostných kamier a po konzultácii s príslušníkmi hasičského zboru je zrejmé, že požiar vznikol cudzím zavinením,“ poznamenala Segečová.

Požiar hotela Park Inn Danube
12
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie