Webnoviny - Svet

Hrad Červený Kameň oživí svoju históriu

WEBNOVINY.SK

Hrad Červený Kameň Foto: www.solosnica.eu BRATISLAVA 5. augusta (WEBNOVINY) – Hrad v Malých Karpatoch – Červený Kameň – pripravil pre svojich návštevníkov v sobotu výpravu do jeho histórie. Dominanta týčiaca sa nad obcou Častá (okres Pezinok), v ktorom sídli jedna z 18 pobočiek Slovenského národného múzea, ponúkne v auguste scénické podujatie Kamenné mystérium. Počas sobotňajších nočných prehliadok v atmosfére mihotajúcich sa sviečok a horiacich fakieľ sa návštevníci ocitnú v období 13. až 16. storočia, kedy hrad Červený Kameň vlastnili „Pán Váhu a Tatier“, Matúš Čák Trenčiansky i bohatá rodina Fuggerovcov z juhonemeckého Augsburgu.

Ako ďalej agentúru SITA informoval Michal Lukáč zo SNM, dej celého podujatia sa odohráva v hradnom podzemí a na hrad Červený Kameň po vyše 700 rokoch prichádza jeho zakladateľka – kráľovná Konštancia. Cez divadelné stvárnenie dramatických pasáží má samotná kráľovná spolu s návštevníkmi možnosť prežiť nielen atmosféru búrania gotického hradu, stavbu renesančnej pevnosti, zápas troch bratov o majetok, ale i predaj celého panstva na základe sobáša z vypočítavosti. Okrem toho nočné prehliadky so scénkami ukážu, že peniaze mali omnoho vyššiu hodnotu ako životné šťastie a láska. Priblížia i radosti a starosti, ktoré v minulosti prežíval na červenokamenskom panstve jednoduchý ľud.

Prehliadky sa konajú každých tridsať minút od 19:00 do 23:00 a posledné sa po 7. auguste uskutočnia ešte 28. augusta. Viac informácií možno nájsť na: http://www.hradcervenykamen.sk a http://www.snm.sk.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM