Webnoviny - Svet

Hriňová pripomenie ľudové tradície dvoma podujatiami

WEBNOVINY.SK

BANSKÁ BYSTRICA 1. septembra (WEBNOVINY) – Tkanie a bielenie plátna, vykopávanie zemiakov, kosenie mládze, sušenie sena, podkúvanie koní, žatva, ručná aj strojová mlatba a ukážky ďalších tradičných roľníckych aj remeselníckych prác ponúkne návštevníkom druhý ročník podujatia Gazdovanie na hriňovských lazoch, ktoré v sobotu v Hriňovej-Slanci organizuje mesto Hriňová.

Súčasťou podujatia budú aj gazdovské dvory s občerstvením v sprievode hosťujúcich muzík z Česka, Poľska a Maďarska, ale aj poľovnícky, včelársky či detský dvor.

Jednou z hlavných atrakcií podujatia by mala byť svadba na lazoch, o podvečerný kultúrny program sa postarajú hriňovské folklórne súbory a sólisti.

Aj v nedeľu si milovníci folklórnych tradícií budú môcť prísť v Hriňovej na svoje, a to na 6. ročníku medzinárodného festivalu ľudových hudieb Muziky pod Poľanou. Uskutoční sa v lokalite Raticov Vrch a predstaví sa na ňom 11 ľudových hudieb zo Slovenska, Česka a Poľska.

Festival už tradične otvorí slávnostná svätá omša za nositeľov ľudových tradícií v centre Hriňovej, odkiaľ po omši vyrazí na Raticov Vrch slávnostný sprievod muzík na konských záprahoch.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM