Marcel Mojžiš Krimi

Hrôza na ceste: Kamión pri zrážke zošrotoval opel, Gabriela (†19) to neprežila

Hrozná nehoda skončila len pre 19-ročnú Gabrielu najhoršie ako mohla. K tragédii došlo večer v katastrálnom území obce Madunice, keď nákladiak podľa polície prešiel do protismeru a čelne sa zrazil s osobným autom. Mladá žena, ktorá sedela za volantom osobáku otrasnú zrážku neprežila.

Tragédia sa stala v pondelok asi o 20.00 hod. „K nehode došlo tak, že nákladné auto Volvo s návesom sa pohybovalo od Maduníc smerom na Trnavu. Z nezistených príčin prešiel kamión do protismeru, kde sa čelne zrazil s oprotiidúcim osobným autom opel,“ opísala chvíle hrôzy krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Mladá vodička (†19) z Rakovíc (okr. Piešťany), čelnú zrážku s kamiónom neprežila. Šofér (51) kamióna sa pri nehode nezranil, polícia mu dychovou skúškou nezistila požitie alkoholu. „Prípad prevzal vyšetrovateľ a začal trestné stíhanie pre usmrtenie, za ktoré je možné v zmysle zákona uložiť trest odňatia slobody na dva až päť rokov,“ dodala Kredatusová.

Polícia apeluje na vodičov, aby dodržiavali dopravné predpisy a mali stále na pamäti, že vodič je povinný venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke. Cestná premávka je odvetvie našej spoločnosti, v ktorom zomiera najviac ľudí. Preto by každý jej účastník mal podľa polície dodržiavať zákonom stanovené predpisy a tak predísť zbytočným tragédiám.

Nehoda Madunice
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM