Svet Technológie Zo zahraničia

Huawei predbehol Apple a stal sa dvojkou: Do roku 2020 môže zosadiť Samsung

Huawei na konci 2. kvartála predbehol Apple a stal sa na globálnom trhu smartfónov dvojkou, naznačuje viacero analýz.

Ilustračný obrázok k článku Huawei predbehol Apple a stal sa dvojkou: Do roku 2020 môže zosadiť Samsung
Zdroj: TASR

Čínsky koncern by do roku 2020 mohol na čele vystriedať aktuálneho lídra Samsung. Huawei podľa predbežných čísel poradenskej firmy International Data Corporation (IDC) v 2. štvrťroku (do 30. júna) predal 54,2 milióna smartfónov, čo bolo o 40,9 % viac než v rovnakom období vlani. Odbyt iPhonov od Apple sa zvýšil len o 0,7 % na 41,3 milióna.

Viac technologických noviniek čítajte na www.fony.sk

To znamená, že Apple stratil pozíciu dvojky na trhu smartfónov. Podľa IDC trhový podiel Huaweiu dosiahol 15,8 % a podiel Apple 12,1 %. Lídrom zostal Samsung s podielom 20,9 % (odbyt 71,9 milióna).

K rovnakému záveru, že Huawei vytlačil z pozície dvojky Apple, dospeli aj ďalšie poradenské firmy Counterpoint Research, IHS Markit a Canalys. Podľa analytikov Huawei výraznejšie modernizoval svoje vlajkové smartfóny a pridal viac technologických vychytávok.

Napríklad telefón P20 Pro je prvým smartfónom s trojitým fotoaparátom. Výsledkom je výrazné zlepšenie imidžu značky Huawei v Európe a Ázii.

„Na budúci rok budeme veľmi blízko k pozícii jednotky, možno sa dostaneme na úroveň Samsungu. A prinajmenšom rok potom, v roku 2020, možno budeme mať šancu stať sa jednotkou,“ povedal pre CNBC šéf divízie spotrebiteľských výrobkov Huaweiu Richard Yu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie