Webnoviny - Svet

Hubočan chce z Ruska tri body

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Jozef Hulka MOSKVA 6. septembra (WEBNOVINY) – Z 21-členného kádra, ktorý má k dispozícii hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss st. na utorňajší duel B-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 proti Rusku, najlepšie pozná hru súpera obranca Tomáš Hubočan. Ten je hráčom Zenitu Petrohrad a v ruskej nominácii na duel proti SR má až päť klubových spoluhráčov – brankára Viačeslava Malafejeva, obrancu Alexandra Aňukova a trojicu stredopoliarov Konstantina Zyrjanova, Vladimira Bystrova a Romana Širokova. „Reprezentační spoluhráči sa ma zatiaľ nepýtali na žiadne rady, ale oslovil ma tréner Weiss, či neviem, kto by mohol byť v základnej zostave ruského tímu. Žiaľ, nevedel som mu pomôcť, mám svoj názor, ale netuším, či je správny,“ povedal defenzívny univerzál Hubočan a pokračoval: „S klubovými spoluhráčmi sme sa navzájom podpichovali ešte pred reprezentačným zrazom, ale všetko v rámci srandy.“

Slováci získali tri body z piatkového prvého stretnutia proti Macedóncom a chcú ich potvrdiť dobrým výsledkom aj v utorňajšom dueli na štadióne Lokomotivu v Moskve (od 17.00 h SELČ). „Dobrý výsledok pre mňa znamená víťazstvo. Motivácia je o to väčšia, že po tomto zápase budem dennodenne trénovať s hráčmi, ktorí budú v utorok mojimi súpermi a ja nechcem už z ich strany počúvať nejaké ďalšie ´podpichovačky´, aj preto by som chcel, aby sme zvíťazili,“ vyhlásil bývalý zadák Žiliny a Zlatých Moraviec.

Zápas sa neuskutoční v tradičnom dejisku reprezentačných duelov ruskej „zbornej“ v Lužnikách s umelým trávnikom, ale na štadióne Lokomotivu Moskva, na ktorom odohral pred týždňom ligové stretnutie v drese Zenitu aj Tomáš Hubočan. „Je to veľmi pekný štadión. Ja osobne si myslím, že Rusov príde podporiť plný dom. Určite bude vynikajúca atmosféra. Pred vypredaným hľadiskom sa hrá oveľa lepšie, takže dúfam, že oba tímy ponúknu divákom pekný futbal,“ želá si odchovanec žilinského futbalu Hubočan. Ten na záver prezradil aj taktiku, ktorá by mohla viesť k úspechu. „Jednoznačnou silou Rusov je ofenzíva, ani v defenzíve však nemajú zlých hráčov. Myslím si, že proti nim musíme hrať koncentrovane a vyrážať do rýchlych protiútokov, to by mohla byť ich slabina,“ dodal 24-ročný obranca Tomáš Hubočan.

SITA – od vyslaného redaktora Ondreja Lauka

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM