Webnoviny - Svet

Hudobník Yusuf alias Cat Stevens vystúpi vo Viedni

WEBNOVINY.SK

Folkový spevák YusufFoto: SITA/APBRATISLAVA 21. decembra (WEBNOVINY) – Spevák Cat Stevens, ktorý po konvertovaní na islam vystupuje pod menom Yusuf, sa naživo predstaví vo Viedni.

Muzikant sa 31. mája ukáže v slávnej Stadthalle. Rodák z Londýna na koncerte predstaví svoju ostatnú štúdiovú nahrávku s názvom Roadsinger (To Warm You Through the Night), s ktorou sa vlani dostal na 10. priečku v britskom albumovom rebríčku. Vstupenky budú už čoskoro k dispozícii v slovenskom internetovom obchode TicketOne.

Yusuf ešte ako Cat Stevens debutoval na scéne v roku 1966. Presadil sa o štyri roky neskôr albumom Tea for the Tillerman, ktorý obsahoval jeho prvý veľký hit Wild World či známu baladu Father And Son. Hudobník následne vydal úspešné nahrávky Teaser and the Firecat (1971), Catch Bull at Four (1972), Foreigner (1973) a Buddha and the Chocolate Box (1974). Nahrávka Foreigner obsahuje aj skladbu Foreigner Suite, na ktorej mali podľa jeho vlastných slov parazitovať Coldplay. Cat Stevens si totiž myslí, že populárna britská skupina urobila kópiu jeho piesne a vydala ju pod názvom Viva la Vida. V roku 1977 muzikant konvertoval na islam a zmenil si meno na Yusuf Islam.

V roku 1979 predal všetky svoje gitary a začal sa venovať charitatívnej činnosti v moslimskej komunite. Na takmer 20 rokov sa vytratil zo scény, na ktorú sa vrátil až albumom The Life of the Last Prophet (1995). Skutočným návratom syna Cyperčana a Švédky bol však až album An Other Cup z roku 2006.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM