Webnoviny - Svet

HUGHES: Weiss ml. pomáha celému Manchestru City

WEBNOVINY.SK

MANCHESTER 6. decembra (WEBNOVINY) – Napriek tomu, že slovenský reprezentant Vladimír Weiss ml. nastúpil v tejto sezóne v drese anglického futbalového veľkoklubu Manchester City len trikrát ako striedajúci hráč v dueloch Carling Cupu, má veľký vplyv na dobré výsledky „The Citizens“ vo všetkých súťažiach v tejto sezóne. Tvrdí to kouč aktuálne 6. tímu anglickej Premier League 2009/2010 Mark Hughes.

Podľa 46-ročného waleského kouča znamená Weissov progres zvýšenie konkurencie v mužstve, čo pozitívne ovplyvňuje predovšetkým výkony Shauna Wrighta-Phillipsa. Ten je priamym konkurentom čerstvo 20-ročného slovenského stredopoliara na pravom krídle ManCity. Hughes si dokonca myslí, že Weiss junior by týmto spôsobom mohol pomôcť Wrightovi-Phillipsovi dostať sa do záverečnej nominácie Anglicka na budúcoročné majstrovstvá sveta v Juhoafrickej republike.

„Je to práve Vladi, ktorý posúva Shauna dopredu. Pretože ten vie, že musí ísť stále na maximum, ak si chce udržať miesto v základnej zostave a nepustiť do nej Weissa. Myslím si, že tím potrebuje takúto zdravú konkurenciu. Presne takto by to v mužstve malo vyzerať počas celej sezóny. Určite to má pozitívny dopad na výkony všetkých hráčov,“ vyhlásil Mark Hughes pre britské médiá.

V sobotňajšom ligovom šlágri proti FC Chelsea, v ktorom domáci Manchester City vyhral 2:1, nesedel slovenský krídelník ani na lavičke náhradníkov. Nebolo to však spôsobené slabšími výkonmi, ale jeho zdravotným stavom. „Toto počasie mu nerobí dobre. Má slabší imunitný systém a momentálne bojuje s príznakmi chrípky. Keď budeme mať na to dostatočný priestor, musíme sa na tento problém pozrieť podrobnejšie a vyriešiť ho. Ak by sme to príliš odkladali, mohlo by to Vladka v budúcnosti negatívne ovplyvňovať,“ dodal M. Hughes.

Bratislavský rodák Weiss ml. priznal, že tvrdý boj o miesto v zostave nevplýva pozitívne len na Shauna Wrighta-Phillipsa, ale aj naňho samotného. „Shauny je neskutočný futbalista, čo potvrdil aj v nedávnom dueli proti Arsenalu. O to ťažšie je potom pre mňa presadiť sa. Ale môže sa stať všeličo, niekedy príde aj nechcené zranenie. Preto musím stále tvrdo makať a dúfať, že možno v ďalších dueloch dostanem šancu od trénera ja,“ skonštatoval syn reprezentačného trénera Slovenska Vladimíra Weissa st. a pokračoval: „Snažím sa od Shauna stále niečo naučiť. On má neuveriteľnú výdrž, dokáže 90 minút šprintovať po ihrisku hore-dolu. Je to jeden z tých futbalistov, ktorí nikdy nevyzerajú unavení. A to je v Premier League veľmi potrebná a dôležitá vlastnosť.“

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM