Aktualizované Zo Slovenska

GALÉRIA A VIDEO Z REGIÓNOV: Hurá na prázdniny! Mapovali sme posledný školský deň

Dlhoočakávaný deň pre státisíce školákov, ktorý je zároveň začiatkom letných prázdnin. Od svojich pedagógov si slávnostne prevezmú hodnotenie ich vedomostí.

Ilustračný obrázok k článku GALÉRIA A VIDEO Z REGIÓNOV: Hurá na prázdniny! Mapovali sme posledný školský deň
Zdroj: Facebook

Žiaci sú vo svojich triedach v školskom roku 2015/2016 naposledy. Od piatka 1. júla sa im začínajú letné prázdniny. Tie potrvajú do 2. septembra. Školáci sa do lavíc vrátia až v pondelok 5. septembra.

Čítajte aj: Odmena za vysvedčenie: Čo je účinnejšie ako peniaze a bitka?

V dnešný deň sa v školách budú rozdávať koncoročné vysvedčenia. Tie si prevezme viac ako 427-tisíc žiakov základných škôl, približne 215-tisíc stredoškolákov a vyše 34-tisíc žiakov špeciálnych škôl. Prvýkrát sa svojím hodnotením bude môcť pochváliť aj približne 56 700 žiakov 1. ročníka ZŠ.

Slávnostné odovzdávanie vysvedčení sa uskutoční na približne 2120 základných školách, 760 stredných školách a 380 špeciálnych školách.

Najbližšie prázdniny budú jesenné od 28. októbra do 31. októbra 2016. Potom ich čakajú vianočné od 23. decembra do 9. januára 2017.

A ako to na našich školách dnes vyzeralo? Pozrite si v našej fotogalérii.

Čítajte aj: Opitá mládež? Hrozbou je aj mastný účet z nemocnice či basa pre rodiča

Aj minister rozdával

Prváci a deviataci zo Základnej školy s materskou školou Sibírska v bratislavskom Novom Meste si dnes koncoročné vysvedčenia prevzali z rúk ministra školstva Petra Plavčana.

„Chodil som do tejto školy deväť rokov. Bol som v 1.A. To je táto trieda. A dokonca som aj všetkým ukázal, v ktorej lavici som sedel. V prvej pri katedre. Bol som dobrý žiak a nakoniec, pokiaľ si dobre pamätám, tak v deviatej triede na konci som mal jednu dvojku,“ povedal Plavčan.

Náladu mu zajtra „pokazia“ učitelia, ktorí sa opäť chystajú do ulíc. Ich protestný pochod sa začína o 13.00 na Kollárovom námestí.

Adam Ďurica
1
Galéria
Vysvedčenie
42
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM