Webnoviny - Svet

Hviezdu série Harry Potter chytili s bombou

WEBNOVINY.SK

Protesty v uliciach Londýna

Najhoršie nepokoje vo Veľkej Británii za uplynulé desaťročia vypukli v Londýne 6. augusta a postupne sa rozšírili do ďalších anglických miest. Vláda zastavila nepokoje až nasadením tisícov policajtov do ulíc miest a postupným zatýkaním páchateľov. Výsledkom výtržností bola smrť piatich ľudí a zranenie asi 100 policajtov. Odporúčame:

Britský premiér uvažoval o nasadení armády

Britská modelka dostala za rabovanie pol roka

Britom s výtržníkmi pomáha americký expert na gangy

Facebookom vyzývali k násiliu v Británii, pôjdu do väzenia BRATISLAVA 13. októbra (WEBNOVINY) – Jamieho Wayletta, hviezdu filmovej série Harry Potter, obžalovali z držby zápalnej bomby a násilného správania, čoho sa údajne dopustil počas tohtoročných nepokojov v Londýne.

Po tom, ako britská polícia 22-ročného herca zatkla, našla v jeho spálni 15 rastlín marihuany.

Waylett hral po boku Daniela Radcliffa, Ruperta Grinta a Emmy Watson vo filmoch o Harrym Potterovi, v ktorých stvárnil Vincenta Crabba, pomocníka Draca Malfoya. Hral v šiestich snímkach, no vo finálovej časti, ktorá bola rozdelená do dvoch filmov, sa už jeho postava neobjavila. Waylett je zatiaľ najznámejšou osobou, ktorú zatkli v súvislosti s nepokojmi v Londýne.

Herec počas rozsiahlych násilných protestov 8. augusta mal údajne u seba aj fľašu šampanského, ktorú niekto počas rabovania ukradol z obchodu Sainsbury v severnej časti hlavného mesta Veľkej Británie. Polícia počas domovej prehliadky 20. septembra našla u herca tiež marihuanu.

Mladý herec je tak obžalovaný z držby zápalnej bomby, nelegálneho ohrozujúceho násilia, získavania kradnutého tovaru a pestovania marihuany. Prepustili ho síce na kauciu, ale iba pod podmienkou, že bude žiť u svojej matky a že od 19:00 do 7:00 nebude vychádzať z domu. Podľa obžaloby mal Waylett v úmysle použiť zápalnú bombu na ničenie cudzieho majetku. Herec všetky obvinenia popiera.

Informácie zverejnila webová stránka dailymail.co.uk .

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM