Webnoviny - Svet

Hyundai a Kia plánujú 12-percentný nárast predaja

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/APSOUL 13. decembra (WEBNOVINY) – Juhokórejská automobilka Hyundai Motor a jej sesterský podnik Kia Motors chcú v budúcom roku spoločne zvýšiť predaje o 12 % na 6,4 mil. vozidiel. „Predbežné rozhodnutie“ o cieľoch v oblasti predaja padlo na schôdzke šéfa skupiny Hyundai Motor Group Chunga Mong-koa s riaditeľmi zahraničných prevádzok, informoval v pondelok juhokórejský denník Korea Economic Daily. Odvolával sa pritom na nemenovaného účastníka stretnutia. Hyundai Motor Group očakáva, že tento rok predá 5,7 mil. áut, informoval ďalej denník.

Yang Seung-seok, šéf spoločnosti Hyundai Motor, v pondelok uviedol, že automobilka si zatiaľ na rok 2011 nestanovila definitívne predajné ciele. „Našich dodávateľov sme informovali o rozpätí našich predajných cieľov a čakáme na odpoveď,“ povedal Yang pre agentúr Reuters. Konkrétne plány v oblasti predaja podľa neho automobilka zverejní možno ešte tento mesiac.

Na Slovensku pôsobí sesterská firma podniku Hyundai – Kia Motors, a to prostredníctvom Kia Motors Slovakia, ktorá je prvým výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Závod bol vybudovaný v rokoch 2004 až 2006. Výroba automobilov, ako aj motorov pre osobné automobily, začala v decembri 2006. Kia na Slovensku v súčasnosti vyrába automobil Kia cee’d v troch karosárskych úpravách, ako aj športovo úžitkové modely Kia Sportage a Hyundai ix35. Na Slovensku vyrába aj Hyundai Mobis, ktorý je hlavným dodávateľom dielcov pre automobilku Kia. Subdodávateľom Kie je aj Glovis Slovakia, Ltd., ktorá jej poskytuje logistické služby.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM