Webnoviny - Svet

Ibrahimovič držiteľom ocenenia Oscar del Calcio

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

RÍM 19. januára (WEBNOVINY) – Švédsky útočník Zlatan Ibrahimovič sa stal najlepším hráčom Serie A za sezónu 2008/2009 v ankete Talianskej asociácie profesionálnych futbalistov (AIC), ktorá je na Apeninskom polostrove známa pod názvom „Oscar del Calcio“. V súčasnosti už hráč španielskeho FC Barcelona „potiahol“ Inter Miláno v spomenutom ročníku k zisku už štvrtého Scudetta v rade. Ibrahimovič, ktorý sa stal pochopiteľne aj najlepším zahraničným hráčom tejto súťaže, si svoje ocenenie prevzal na slávnostnom vyhlasovaní v pondelok večer v Miláne. Švédsky dlháň sa potom v príhovore vyjadril na adresu portugalského kouča Interu Josého Mourinha, ktorý získal cenu pre najlepšieho trénera. „Nemyslím si, že na mňa zanevrel, lebo som odišiel do Barcelony. Určite mi taká osobnosť, ako on, veľmi chýba,“ vyhlásil Zlatan Ibrahimovič.

Najlepším domácim hráčom Serie A 2008/09 sa stal stredopoliar Daniele De Rossi z AS Rím. Ocenenie v brankárskej kategórii putuje na konto gólmana „nerazzurri“ Júlia Césara a najlepším obrancom sa stal zadák Juventusu Turín Giorgio Chiellini.

Zoznam ocenených hráčov v talianskej Serie A zo sezónu 2008/09 (Oscar del Calcio): Najlepší hráč: Zlatan Ibrahimovič (Inter Miláno/momentálne už FC Barcelona) Najlepší taliansky hráč: Daniele De Rossi (AS Rím) Najlepší zahraničný hráč: Zlatan Ibrahimovič (Inter Miláno/momentálne už FC Barcelona) Najlepší mladý hráč: Alexandre Pato (AC Miláno) Najlepší brankár: Júlio César (Inter Miláno) Najlepší obranca: Giorgio Chiellini (Juventus Turín) Najlepší tréner: José Mourinho (Inter Miláno) Najlepší rozhodca: Roberto Rosetti.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM