han Zo Slovenska

Idete do Chorvátska vlakom, ale chcete si zobrať AUTO alebo motorku? Je to možné aj toto LETO!

Cestujúci sa aj toto leto dostanú vlakom z Bratislavy priamo do Splitu a vziať si so sebou môžu i svoje auto či motorku.

Ilustračný obrázok k článku Idete do Chorvátska vlakom, ale chcete si zobrať AUTO alebo motorku? Je to možné aj toto LETO!
Zdroj: Facebook.com/ZSSK

Informoval o tom Tomáš Kováč, hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK).

Priblížil, že pravidelné vlakové spojenie so službou prepravy osobných automobilov bude z Bratislavy do chorvátskeho letoviska odchádzať od 3. júna do 24. septembra vždy v utorok a piatok o 15.51 h, v opačnom smere zo Splitu do Bratislavy od 4. júna do 24. septembra vždy v stredu a v sobotu o 17.26 h.

Aká je kapacita?

Spresnil, že vlak s kapacitou 20 miest na prepravu osobných automobilov, respektíve motocyklov (10 miest z Bratislavy, 10 z Viedne) bude radený z moderných klimatizovaných oddielových vozňov ZSSK na sedenie a z klimatizovaných lôžkových vozňov. Vo vlaku sú k dispozícii tiež občerstvenie a nápoje.

Dodal, že železničná stanica i terminál vykládky automobilov sú v Splite lokalizované priamo v centre mesta oproti prístavnému terminálu lodí na jednotlivé chorvátske ostrovy.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM