Svet Zo zahraničia

Idú im po krku: Za dolapenie lupičov z Drážďan vypísali odmenu pol milióna eur

Nemecká polícia vypísala vo štvrtok odmenu 500 000 eur za informácie, ktoré povedú k chyteniu páchateľov pondelňajšej krádeže v múzeu historických klenotov Grünes Gewölbe (Zelená klenba) v Drážďanoch, a k znovuzískaniu ukoristených predmetov.

Ilustračný obrázok k článku Idú im po krku: Za dolapenie lupičov z Drážďan vypísali odmenu pol milióna eur
7
Galéria

V spoločnom vyhlásení o tom informoval náčelník miestnej polície Horst Kretzschmar a prokurátor Klaus Rövekamp.

Ako uviedla agentúra DPA, polícia odmení každého, kto prinesie informácie vedúce k objasneniu činu, dolapeniu páchateľov či k nájdeniu vzácnych klenotov.

Štyria lupiči

Do prísne stráženej klenotnice Rezidenčného zámku v centre metropoly Saska sa vlámala dvojica lupičov, pričom dvaja ďalší spolupáchatelia zrejme zostali čakať pred budovou.

Lupiči ukradli dovedna 11 cenných predmetov z 18. storočia z kolekcie saského vládcu Augusta II. Silného, ako aj časti dvoch ďalších vystavených kusov a súpravu sukňových gombíkov. Ukradnuté predmety boli pokryté stovkami diamantov vrátane 49-karátového drážďanského bieleho diamantu.

Podobná lúpež

Drážďanská polícia vo štvrtok oznámila, že pátranie po štyroch podozrivých osobách vedie oddelenie štátnej prokuratúry pre organizovaný zločin a podieľa sa na ňom 40 zamestnancov.

Vyšetrovatelia spolupracujú aj s berlínskou políciou a snažia sa zistiť možné spojitosti s podobnou lúpežou, ku ktorej došlo v nemeckej metropole pred dvoma rokmi. Lupiči vtedy z Bodeho múzea v Berlíne ukradli obrovskú 24-karátovú zlatú mincu vážiacu 100 kilogramov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Lupiči poškodili historickú zbierku múzea v Drážďanoch
7
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie