Webnoviny - Svet

Iné Kafe sa v lete predstavia na siedmich festivaloch

WEBNOVINY.SK

Iné kafeFoto: supermusic.skBRA­TISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) – Členovia slovenskej punk-rockovej kapely Iné Kafe zverejnili na svojej oficiálnej webstránke zoznam festivalov, na ktorých sa v lete zúčastnia. Celkovo ide o sedem podujatí, z ktorých dve sa uskutočnia v Českej republike.

Iné Kafe sa predstavia 30. júna na akcii Last School Day Concert v Lučenci, 16. júla na Misterium Feste v Starej Ľubovni, v ten istý deň aj v Podhájskej na Pitbull Podhájska Music Feste, 29. júla na Benátskej noci na Malej Skalej v Čechách, o deň neskôr taktiež v Českej republike na Sehrad Music Feste v Sehradiciach, 12. augusta na Terchovskom budzogáni a nakoniec 13. augusta v Snine na podujatí s názvom Rock pod Sninským Kameňom.

Okrem letného programu členovia kapely taktiež oznámili, že formáciu sa rozhodol opustiť gitarista Mário „Wayo“ Praženec, ktorý sa chce venovať skupine Plus Mínus. Iné Kafe pokračujú ďalej v trojčlennej zostave Vratko, Forus a Dodo, pričom počas letných vystúpení s nimi bude pravdepodobne hrať hosťujúci gitarista, ktorého meno však zatiaľ nie je známe.

Poslednou novinkou, ktorú kapela zverejnila, sú práce na novom albume. Ten by mal vyjsť namiesto avizovanej jari ale až na jeseň. Prvý singel z neho však Iné Kafe vydajú už počas najbližších týždňov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM