Webnoviny - Svet

Iniciatíva Proti gorilám vyzýva Roberta Kaliňáka k činom

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) – Predstavitelia iniciatívy www.protigorilam.sk popoludní odovzdajú novému ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi otvorený list, ktorým ho budú žiadať o dôsledné vyšetrenie všetkých káuz, ako napríklad Gorila, Nástenka, Emisie, Mýto či MOKYS.

Ako informoval agentúru SITA člen iniciatívy Branislav Dušek, rovnaký list už adresovali aj bývalému ministrovi vnútra Danielovi Lipšicovi. „Očistime konečne Slovensko od tých, pre ktorých je iba dojnou kravou a prostriedkom pre zárobok,“ uvádza sa v liste adresovanom ministrovi vnútra.

V liste sa uvádza, že snahou iniciatívy je, aby kauza Gorila nebola zametená pod koberec a bola riadne prešetrená. Vítajú vyšetrovací tím, ktorý ale podľa nich prišiel neskoro, no veria, že skutočne koná. Poukazujú na to, že kauza Gorila je len jednou z mnohých, v ktorých „je dôvodné podozrenie, že prišlo ku konaniu, ktoré nie je v záujme občanov Slovenskej republiky,“ a preto vyzývajú ministra, aby vyšetril aj iné kauzy.

Nástenkový tender, zavedenie mýta, či predaj emisných kvót, to sú podľa iniciatívy „všetko prípady, keď Slovensko a jeho obyvatelia boli zneužití iba ako prostriedok k zisku, bez toho, aby sa tým niekto zásadnejšie zaoberal. Všetky tieto kauzy boli riešené, no vždy iba s čiastkovým výsledkom a bez toho, aby boli dotiahnuté do konca.“ Apelujú na ministra, aby vinníci boli skutočne aj pomenovaní a potrestaní.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM