Regióny

Intenzívne dažde spôsobili na Liptove problémy: Mimoriadna situácia v známej obci

Intenzívne dažde z uplynulých dní spôsobili mimoriadnu situáciu v známej liptovskej obci. Ako budú problém riešiť?

Ilustračný obrázok k článku Intenzívne dažde spôsobili na Liptove problémy: Mimoriadna situácia v známej obci
Zdroj: Žilinský samosprávny kraj

Intenzívne dažde poškodili v uplynulých dňoch v Žilinskom kraji viacero ciest. Mimoriadna situácia bola v liptovskej obci Ľubeľa a zaplavené cesty potrápili aj Oravu. Informovala o tom hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martina Remencová. Krízový štáb podľa nej zasadal vo štvrtok (19.7.) na Liptove. „V dôsledku dlhotrvajúceho dažďa a zvýšených vodných prietokov v posledných dňoch dochádzalo na ceste v Ľubeli k splavovaniu krajnice. Následne došlo k čiastočnému odtrhnutiu svahu i samotných zvodidiel. Tým sa zúžil prejazdný profil na ceste III/2327 a hrozilo väčšie narušenie až zrútenie svahu z dôvodu možného narušenia konštrukčných vrstiev,“ uviedla Remencová.

„Zosuvom je bezprostredne ohrozená jediná prístupová cesta k rodinným domom v blízkosti vodného toku Kľačianka. Z tohto dôvodu je nutné vykonať bezodkladné stavebné a technické opatrenia,“ povedal podpredseda ŽSK Igor Janckulík.

Hovorkyňa ŽSK doplnila, že k zaplaveniu ciest došlo aj medzi Vitanovou a Oravicami, najmä v dôsledku upchania priepustov zvyškami po ťažbe dreva. „Situácia na viacerých úsekoch si vyžaduje okamžité riešenie. Správa ciest ŽSK už začala s prácami a osadila zvislé dopravné značenie. Teraz sa musí vyhodnotiť rozsah škôd a pripravujú sa podklady na verejné obstarávanie, aby mohli začať opravy,“ dodala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM