Webnoviny - Svet

Inter stiahol Maicona z ponuky na predaj

WEBNOVINY.SK

Maicon patrí k ťahúňom Interu. Foto: SITA/AP RÍM 9. augusta (WEBNOVINY) – Z pripravovaného prestupu brazílskeho obrancu Interu Miláno Maicona sa stáva futbalová sága tohto leta. Všetky zainteresované strany sa súdiac podľa vyjadrení prezidenta talianskeho šampióna Massima Morattiho aj hráčovho agenta Antonia Calienda ocitli v slepej uličke. „Viem menej ako vy,“ povedal v pondelok ráno novinárom Moratti, ale o pár hodín neskôr už mal vo veci jasnejšie: „Maicon zostáva v Interi. Rovnako ako ďalších našich hráčov ho chceli kúpiť iné kluby. Považujú ho za dobrého hráča, takého dobrého, že som sa rozhodol nepredať ho. Sťahujem Maicona z ponuky.“ Calienda bol o poznanie zdržanlivejší: „Nemôžem vám nič povedať. Rokujeme.“ Treťou stranou bol španielsky Real Madrid a jeho nový tréner José Mourinho, ktorý Maicona pozná zo svojho pôsobenia v Interi. Od dohody delila oba kluby suma približne 6 miliónov eur. Real ponúkal 24 miliónov, Inter žiadal 30.

Žiadaný Juhoameričan presvedčil Morattiho svojím prístupom k príprave na novú sezónu, keď nejavil žiadne známky snahy bojkotovať tréning či zápasy, aby si vynútil súhlas s prestupom. „Podstatnú rolu zohralo jeho správanie v ostatných troch týždňoch,“ priznal Moratti.

Keby bolo na Mourinhovom nástupcovi Rafaelovi Benítezovi, pravý obranca by zostal na San Sire. „Maicon je nepochybne dobrý hráč, ktorý dokázal byť v minulej sezóne jazýčkom na váhach vo viacerých zápasoch. Je pre nás dôležitý. Vieme o záujme Realu, ale opakujem, ide o dôležitého člena tímu. Zatiaľ je s nami a podľa mňa chce naďalej víťaziť ako celé naše mužstvo,“ povedal Benítez. Jeho slová len potvrdil aj kapitán tímu Javier Zanetti: „Dúfame, že Maicon zostane, je to náš najlepší obranca, najlepší na svete. Je pre nás kľúčové, aby zostal.“

SITA, AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM