Technológie

Internetovému gigantovi pokus nevyšiel: Sociálna sieť Googe+ končí

Mala to byť odpoveď na úspech Facebooku, no projekt zapadol prachom a nezáujmom používateľov. Reč je o sociálnej sieti z dielne Google.

Ilustračný obrázok k článku Internetovému gigantovi pokus nevyšiel: Sociálna sieť Googe+ končí
Zdroj: TASR

Google+ vznikol pred 7 rokmi. Priamy konkurent mal naskakovanie do rozbehnutého vlaku ťažké. Sociálna sieť sa síce v počiatkoch tešila záujmu ľudí, no ten postupne upadol. Internetový gigant teraz oznámil, že jeho pokus so sociálnou sieťou končí.

„Za rozhodnutím spoločnosti stojí nielen nízky záujem zo strany používateľov, ale aj odhalená bezpečnostná chyba,“ informuje portál fony.sk.

Testovacia prevádzka sociálnej siete Google+ začala koncom júna 2011. Spočiatku ste sa na stránky siete dostali len skrz pozvánky. Na prvý pohľad sa jednalo o klasickú sociálnu sieť – mohli ste pridávať statusy, fotografie, videá. Nechýbal ani chat, ktorý zabezpečovala služba Hangouts.

Viac technologických noviniek čítajte na www.fony.sk

„Spočiatku obidve služby vyzerali ako rivali, v roku 2013 využívalo mesačne Google+ približne 540 miliónov aktívnych používateľov, no postupom času záujem výrazne klesol. Vyššej návštevnosti nepomohol ani redizajn v roku 2015,“ píše portál fony.sk.

Google oznámil, že Google+ nadobro ukončí v auguste 2019. Okrem nezáujmu užívateľov má byť dôvodom ukončenia sociálnej siete aj bezpečnostná chyba. „V rámci projektu Strobe, ktorý sa zaoberal fungovaním kontroly súkromia a ochrany dát, firma zistila chybu v jednom z API Google+. Používatelia môžu prostredníctvom rozhrania API umožniť prístup k údajom z profilu a verejným profilom svojich priateľov. Objavená chyba umožňovala, aby aplikácie mali prístup aj do polí profilu, ktoré síce boli zdieľané s používateľom, ale neboli označené ako verejné,“ ozrejmujú fony.sk.

Chyba bola objavená a opravená ešte v marci 2018. Práve vzhľadom na zistenú chybu a nezáujem ľudí o využívanie sociálnej siete sa tak firma rozhodla, že spotrebiteľskú verziu Google+ ukončí.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM