Webnoviny - Svet

Invázia črevného ochorenia neutícha, pacientov je už 160

WEBNOVINY.SK

KOŠICE 17. septembra (WEBNOVINY) – Pacientov nakazených črevnou infekciou v Košiciach pribudla aj počas víkendu. Na Klinike infektológie a cestovnej medicíny (KICM) Univerzitnej nemocnice L. Pasteura ambulantne ošetrili ďalších 16 pacientov s príznakmi zápalu žalúdka a čriev.

„Z nich 14 museli prijať. Na oddelení KICM hospitalizovali 11, na izolované lôžka IV. internej kliniky presunuli traja. Prioritne sa však snažíme prijímať na KICM. Cez víkend sme prepustili do domácej liečby sedem pacientov,“ informovala v pondelok dopoludnia hovorkyňa nemocnice Ladislava Šustová.

Ako uviedla, od vzniku lokálnej epidémie salmonelózy lekári ambulantne ošetrili už takmer 160 pacientov, počet doposiaľ hospitalizovaných stúpol na 65. Laboratórne testy potvrdili, že v prípade tretieho zdroja nákazy ide o norovírusový zápal žalúdka a čriev a nie o salmonelózu.

„Toto ochorenie je tiež infekčné a na začiatku má rovnaké príznaky ako salmonelóza. Situáciu riešime s regionálnymi hygienikmi. Všetci doposiaľ hospitalizovaní pacienti sú dehydratovaní a v ich prípade je nevyhnutná najmä infúzna liečba na rehydratáciu. Ani jeden z nakazených zatiaľ nie je v ohrození života,“ informovala Šustová.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM