Webnoviny - Svet

Írsky tréner vie, že musí uspieť

WEBNOVINY.SK

DUBLIN 1. septembra (WEBNOVINY) – Tréner írskej futbalovej reprezentácie Giovanni Trapattoni vie, že jeho budúcnosť závisí od výsledkov v dvoch najbližších zápasoch kvalifikácie na majstrovstvá Európy 2012 proti Slovensku a Rusku. Íri najskôr privítajú zverencov Vladimíra Weissa st. na Lansdowne Road v Dubline.

Spolu s Ruskom majú všetky tri tímy v B-skupine 13 bodov.

„Chcem sa dostať na ME najmä preto, že si stále myslím, že sme mali cestovať na MS do Južnej Afriky my,“ spomína sedemdesiatdvaročný Talian na kontroverzný postup Francúzska na záverečný svetový šampionát vďaka ruke Thierry Henryho v barážovom stretnutí s Írskom.

„Myslím si, že si zaslúžime postúpiť aj teraz. Uvedomujeme si zlepšenie novej generácie našich hráčov a chcel by som s nimi pokračovať, no chápem, že mám veľkú zodpovednosť,“ povedal kormidelník, ktorý okrem viacerých klubov viedol štyri roky aj taliansku reprezentáciu.

„Doteraz sme podávali dobré výkony,“ pochválil Trapattoni svojich zverencov. „Prvý zo septembrových zápasov, v ktorom privítame Slovensko, je obzvlášť dôležitý, lebo potrebuje vyhrať,“ dodal skúsený kouč.

„Veríme si najmä po posledných zápasoch s Talianskom, Macedónskom, Chorvátskom. Hlavne posledný priateľský zápas s Chorvátskom bol dobrým testom, lebo teraz začíname ťažkými duelmi so Slovenskom a Ruskom. Mali by sme do zápasov vstúpiť s víťaznou mentalitou, pretože môžeme vyhrať,“ verí si Trapattoni.

Asistent trénera Marco Tardelli priznal, že z dvojzápasu by mohli Írsku stačiť štyri body. V októbri sa potom Íri stretnú vonku s Andorrou a doma s Arménskom a ak by im tieto zápasy vyšli, mohli by sa tak kvalifikovať na prvý záverečný šampionát od majstrovstiev sveta v roku 2002.

ODPORÚČAME:

V Dubline nás bude počuť, tvrdia írski Slováci

Slováci sú už kompletní, Hamšík trénoval individuálne

Septembrový dvojzápas podľa Weissa veľa napovie

Futbalový tréner Írov prezradil zostavu proti Slovákom

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM