Webnoviny - Svet

Ivan B. dostal 10 rokov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 18. novembra (WEBNOVINY) – Na 10 rokov väzenia a ochranný dohľad 18 mesiacov odsúdil Ivana B. Okresný súd Bratislava I. v kauze vydierania, ktorého sa podnikateľ a bývalý štátny úradník ministerstva privatizácie podľa obžaloby dopustil tak, že sa v roku 2006 vydával za prostredníka Vladimíra Mečiara a predstaviteľa SIS. Pýtal peniaze od podnikateľa Mariána Kočnera za nešpecifikovanú ochranu. Keď mu ich nedal, posielal mu výhražné SMS. Napokon Ivana B. zadržala polícia, keď preberal päť miliónov korún (165 969,6 €) nastrčené políciou. Podobne vydieral aj Igora Klátika.

V záverečnej reči Ivan B. povedal, že je nevinný. V prípade pred časom svedčil aj šéf SIS Jozef Magala, ktorý odmietol, že by Ivan B. niekedy pre SIS pracoval. Začiatkom roka vypovedal ako svedok aj podnikateľ Fedor Flašík. Vo svojom svedectve uviedol, že ho s obžalovaným zoznámil podnikateľ Marián Kočner. „Približne o dva týždne potom mi Kočner povedal, že to je ten muž, ktorý ho vydiera a dodal, že Ivana B. údajne posiela Mečiar, ktorému robil nejakého sprostredkovateľa,“ dodal. Na otázku, či mu Kočner povedal, o akú sumu ide, Flašík povedal “myslím, že spomínal päť miliónov korún.“ Flašík dodal, že nebol pritom, keď obžalovaný od Kočnera pýtal peniaze.

Ďalším svedkom v kauze bol aj Vladimír Mečiar, ktorý poprel, že by Ivan B. vydieral v jeho mene. Odmietol aj tvrdenie, že mal zoznam 35 vydieraných podnikateľov, ako to tvrdí Ivan B. Mečiar uviedol, že sa s obžalovaným stretol trikrát v živote a považuje ho za hochštaplera.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM