Webnoviny - Svet

Ivanovičová sa rozišla s kondičnou trénerkou

WEBNOVINY.SK

Atraktívna tenistka Ana IvanovičováFoto: SITA, APINDIAN WELLS 16. marca (WEBNOVINY) – Srbská tenistka Ana Ivanovičová sa rozišla so svojou kondičnou trénerkou Marijou Lojanicovou.

Rozhodnutie o ukončení spolupráce urobila počas turnaja v kalifornskom Indian Wells, referuje magazín Tennis a dodáva, že Lojanicová síce bola v dejisku, ale chýbala v lóži na utorňajšom osemfinálovom zápase svojej už len bývalej zverenkyne s krajankou Jelenou Jankovičovou. Ivanovičová zvíťazila 6:4, 6:2, vo štvrťfinále si zmeria sily s Francúzkou Marion Bartoliovou.

Rast chce zosilnieť inokedy, jej to vadí

„Zostali sme priateľkami, ale ja som to vnímala tak, že nastal čas prehodnotiť určité veci. Mali sme totiž rozdielne názory na moje terajšie rozpoloženie a správnu cestu. Mala som pocit, že potrebujem zosilnieť. Na kurte som bola slabá a pridalo sa k tomu zopár zranení. Chcem to v tejto zložke výkonu vyskúšať trochu inak a nabrať viac svalovej hmoty, pretože moja hra je založená na sile,“ povedala Ivanovičová, ktorá už pri vstupe do sezóny na januárovom Hopmanovom pohári miešaných družstiev v austrálskom Perthe nemohla pre zranenie brušného svalstva nastúpiť na finále.

V tejto súvislosti kuriózne vyznieva fakt, že šampiónka z parížskeho Roland Garros 2008 Ivanovičová po februárovom podujatí v thajskej Pattayi ukončila svoju skúšobnú kooperáciu s portugalským tenisovým koučom Antóniom van Grichenom, ktorý ju okrem iného nabádal na nárast muskulatúry. Atraktívna tenistka Ana Ivanovičová.Foto: SITA/AP

"Koncom minulého roka som zhodila a cítila som sa na dvorci výbušne a silne. Potom som však stratila asi až priveľa hmotnosti a cítila som, že už ma to oslabuje.

Navyše, dlhšie mi trvala regenerácia. Dokázala som síce vyhrať nejaký zápas, ale priveľmi ma to vždy vyčerpalo. Takéto čosi som musela zohľadniť a brať to vážne. Potrebujem teraz nabrať svalovú hmotu," povedala 23-ročná bývalá jednotka svetového rebríčka Ivanovičová, ktorá momentálne má v zázemí len francúzskeho sparinga Oliviera Morela.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM