Webnoviny - Svet

J. Foster, K. Winslet budú hrať v Polańského filme

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA, AP BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) – Roman Polański obsadil do pripravovanej filmovej adaptácie divadelnej hry Boh masakra oscarové herečky Jodie Foster a Kate Winslet. Ako ich manželia sa v snímke predstavia Christoph Waltz, držiteľ Oscara za herecký výkon v Nehanebných bastardoch (2009), a Matt Dillon, známy napríklad z filmov Niečo na tej Mary je (1998) alebo Crash (2004). Nakrúcanie by sa malo začať vo februári budúceho roku v Paríži a malo by trvať dvanásť týždňov, informovala webová stránka www.deadline.com.

Dej sa odohráva v Brooklyne, režisér však nemôže vstúpiť na územie USA. Roman Polański na projekte spolupracoval s autorkou pôvodnej divadelnej hry Yasminou Rezou od roku 2009 a scenár spolu písali aj počas jeho domáceho väzenia vo Švajčiarsku.

Divadelná hra Boh masakra sa sústredí na dva manželské páry, ktoré sa stretnú po tom, čo sa ich synovia pobijú v škole. Stretnutie sa však skončí katastrofou, keď sa štvorica dospelých ľudí začne navzájom obviňovať a útočiť na seba pre rodičovské schopnosti. Divadelnú hru uviedli viac ako 450-krát na Broadwayi, na Slovensku ju uvádza bratislavské Divadlo Aréna.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM