Webnoviny - Svet

Jacksonov otec tvrdí, že za smrťou jeho syna stálo viac ľudí

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/APBRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) – Otec zosnulého Kráľa popu Michaela Jacksona Joe opäť žiada federálne vyšetrovanie týkajúce sa smrti jeho syna.

Je totiž presvedčený o tom, že doktor Conrad Murray obvinený z neúmyselného zabitia bol len postavičkou vo veľkej hre o práva na spevákove hity a albumy. Hudobná legenda sa podľa jeho slov už dávnejšie zverila rodine, že sa ho chystajú zabiť.

„Chcem, aby boli obvinení aj ďalší ľudia, nielen doktor Murray,“ povedal Joe Jackson, no odmietol uviesť konkrétne mená. „Nebudem ich menovať, oni vedia, kto sú. Michael vedel, že sa niečo chystá,“ dodal. Súdny proces s osobným lekárom speváka sa začne v Los Angeles 9. mája.

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov všetkých čias, Michael Jackson, zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca. Prvotnou príčinou úmrtia bola „akútna intoxikácia“ anestetikami, no významne prispel aj účinok sedatív. Nahral nesmrteľné skladby Billie Jean, Beat It, Bad, Man in the Mirror, Smooth Criminal, Black or White, Thriller a mnohé ďalšie. Preslávil sa aj výnimočnými videoklipmi, tanečnými výkonmi a megaúspešnými živými šou, na ktoré sa precízne pripravoval. Kariéru začal v skupine Jackson 5 so svojimi bratmi a postupne sa vypracoval na legendárneho sólového umelca.

Na druhej strane, jeho súkromný život bol pre verejnosť záhadou. Na svojom ranči Neverland pomenovanom podľa krajiny, kde deti nikdy nedospejú, z rozprávky o Petrovi Panovi, mal vlastnú zoo a zábavný park. Ostali po ňom tri deti, ktoré sa snažil chrániť pred svetlami reflektorov. Podstúpil kozmetické operácie, údajne kvôli ochoreniu vitiligo, pri ktorom pokožka stráca pigment, a postupne sa z černocha stal beloch. Dvakrát ho obvinili zo sexuálneho obťažovania maloletých. V prvom prípade spor vyriešil mimosúdnym vyrovnaním a v druhom prípade ho porota zbavila všetkých obvinení.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM